Velká Bíteš doma prohrála s Břeclaví

14

Zápas týmů, který už o nic nešlo, vyšel lépe Břeclavi.

Po poločase nerozhodně

Typický zápas konce sezóny, kdy oběma soupeřům vlastně o nic moc nejde, se odehrál ve Velké Bíteši.

Domácí zahájili aktivně a brzy se propracovali i k šancím. Střelu Juříčka v 7. minutě hostující brankář Fibingr ještě vyrazil, po centru stejného hráče ale ve 14. minutě z pravé strany s přehledem zakončoval  po zemi Ryan Whittingham a otevřel skóre - 1:0. Hosté se osmělili až zhruba po půlhodině hry, jejich první nebezpečnou střelu z dálky Michal Pelán ve 26. minutě vyrazil. Na druhé straně se v 34. minutě prezentoval zajímavým pokusem z trestného kopu v první půli aktivní Juříček, hostující brankář ale prokázal své kvality a neujala se ani dorážka Martina Knose. Trochu jako blesk z čistého nebe tak za další čtyři minuty přišlo vyrovnání hostí, když nejprve jejich kapitán Simadl šikovně zatočil míč z tresného kopu, domácí brankář Pelán míč jen vyrazil a dobíhající Adam Smejkal si už věděl rady - 1:1.

Musil v závěru rozhodl

Remízový stav po polovině hrací doby dokonale oba týmy uspal, takže zápas postupně směřoval ke svému závěru prakticky bez jakýchkoliv zajímavých situací před jednou či druhou brankou. Atmosféru horkého sobotního odpoledne tak ve druhé půli poprvé rozčísla snad až velká šance domácího Pohla, který ale hlavou v 70. minutě nedal. A protože žádný jiný impuls nepřišel ani od jeho spoluhráčů, zdálo se, že zápas skončí zaslouženou remízou. Jenže osm minut před koncem hostující Wallisch odcentroval dlouhý míč z pravé strany a zleva nabíhající Musil zakončil hlavou přesně do protipohybu domácího brankáře - 1:2.

Velká Bíteš zakončí sezonu ve Ždírci. Břeclav hostí Bzenec.

FC PBS Velká Bíteš
Jiří Mika (trenér): První poločas se nám povedl. Akorát jsme dali jen jeden gól. Po změně stran se mi náš výkon ani přístup hráčů vůbec nelíbil. Bylo to laxní, za což přišel v závěru trest.

M. Pelán [-] - L. Kopáček [-] , T. Mrňa [-] , M. Ivančík [-] (46. J. Pokorný [-] ) , O. Halas [-] - R. Novotný [-] (46. J. Chlup [-] ) , M. Knos [-] , R. Whittingham [-] , L. Daněk [-] - J. Pohl [-] , T. Juříček [-]