--

--

Švach tři body vystřelil

0

Na těžkém valašském terénu Slavičín odehrál v sobotu vítězné utkání. První poločas byl bez branek, ale díky druhé půli, kdy se trefil špílmachr Petr Švach, si odvezl všechny body.

Již v 5. minutě utkání bylo rušno před slavičínskou svatyní, to když domácí hráč po standardní situaci hlavičkoval do rukavic připraveného Vypušťáka. Hosté kontrovali o dvě minuty později drzým průnikem Elšíka, ale domácí brankář Eliáš byl připravený.

V 10. minutě se Mezírka uvolnil na levém křídle a jeho střelu z hranice šestnáctky golman vyrazil na roh.

To bylo ze strany hostů vše a iniciativu přebrali vsetínští hráči.

Nebezpečný projektil vyslal na bránu Surovec, ale jeho střela skončila těsně vedle pravé tyče.

Do konce první půle měli hráči Vsetína ještě dvě šance, kdy šlo vše mimo svatyni Vypušťáka a do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhá půle utkání začala vesele pro tým ze Slavičína. Hned ve 48. minutě šli hosté do vedení.

Po centru Horáčka domácí hráč nešťastně tečoval míč přímo na hlavu Petra Švacha, který z malého vápna dal vedoucí branku. 0:1.

Dalších 15 minut slavičínští prakticky nepůjčili domácím míč, ale nedokázali z toho cokoliv vytěžit. Vše končilo na jejich nepřesnostech.

A poté se začali hosté strachovat o výsledek a čekali s čím se vytasí Vsetín.

V 60. minutě jedovatou střelu vyrazil Vypušťák na roh.

Od této chvíle hosté pozorně bránili a chtěli vyrážet do rychlých kontrů.

Vsetín měl hodně standardních situací, ale slavičinští svědomitým bráněním nedopustili vyrovnání.

V 87. minutě mohl utkání rozhodnout střídající Šťastný, ale v malém vápně trestuhodně netrefil ani bránu.

Nervózní závěr zápasu si již hosté pohlídali a vezou tak tři body.

FC TVD Slavičín
Pavel Prešnajder, trenér: Z naší strany to nebylo od začátku nic extra přesvědčivého, ale paradoxně nám stačilo patnáct minut ve druhé půli, kdy jsme hráli tak, jak jsem si to představoval a podařilo se nám vstřelit branku. Potom jsme zbytečně přestali hrát a domácí nás zatlačili. Létaly tam dlouhé nakopávané balony, domácí hráči měli hodně standardních situací, ale mužstvo se semklo a bojovností dokázalo urvat tři body. Kdyby náš výkon byl lepší, tak by to byla sladká výhra. Jinak jsem samozřejmě šťastný, že jsme dokázali vyhrát.