--

--

Kdo dá gól vyhraje

0

Do Dolního Benešova se po roční pauze vrátili fotbalisté Slavičína. Právě dnes byli vrcholem křtu nové sportovní budovy fotbalového klubu FC DB. Domácí fotbalisté se tak po roční anabázi dočkali otevření tohoto skvostného stánku. A tento křest se po všech stránkách náramně vydařil. Slavnostní nálada byla patrná od dopoledních hodin a třešničkou na dortu bylo vítězství v tomto divizním souboji dvou předních celků letošního podzimu.

Hosté to rozjeli ve velkém stylu. V 18. minutě připravil o gólovou radost skvělým zákrokem brankář Hampel Školníka.

Z gólu se neradoval ani Petr Švach ve 22. minutě! Ve 27. minutě se mezi tyče nevešla ani nádherná střela Horáčka.

Po půlhodině se poprvé dostali do šance domácí, Pecuch poslal do gólovky Labudu, ale Talčík se nenechal překvapit.

Brankář hostů si skvělým zákrokem poradil i se střelou Hasse ve 31. minutě. Tutovku Pecucha odvrátil  ve 39. minutě v posledním momentě Fojtík na rohový kop.

Zaváhání obrany hostů využil ve 40. minutě domácí kanonýr Labuda a ukázkovým „blafákem“ nedal Talčíkovi sebemenší šanci – 1:0.

Blízko vyrovnání byli hosté ve 45. minutě, hlavička Petra Švacha však těsně minula levou tyč branky domácích.

Druhý poločas začali hosté v kvapíkovém tempu.

V 52. minutě se po centru Kociána ve vyložené pozici do branky netrefil Mezírka. V 56. minutě zasvištěla dělovka Fojtíka po nádherném pasu od Petra Švacha těsně nad břevnem.

Z vyrovnávacího gólu se neradoval ani Školník po nevídané střele v 74.minutě.

Vedení domácích mohl pojistit v 79. minutě kanonýr Labuda, ale z vyložené pozice prázdnou branku Slavičína přestřelil ….

O minutu později zradila střelecká muška i domácího Rubého, a tak drama pokračovalo i v závěrečné desetiminutovce.

V 83. minutě se z vyrovnání neradoval Horáček a v 89. minutě se hosté nedočkali vyrovnávacího gólu ani po střele Tomáše Švacha.

FC Dolní Benešov
Marcel Melecký, trenér: Fotbal je prostě takový. V minulém kole jsme v Kozlovicích hráli skvěle a prohráli, dnes byl velmi kvalitní soupeř lepší, ale vyhráli jsme my.

FC TVD Slavičín
Pavel Prešnajder, trenér: My jsme hráli, gól ale nedali, soupeř se jednou trefil a tak vyhrál…….

D. Hampel [-] - J. Romaněnko [-] , M. Pecuch [-] , L. Foitzik [-] , D. Rychnovský [-] , F. Labuda [-] , T. Gebauer [-] , M. Hartmann [-] (82. V. Těžký [-] ) , T. Moravec [-] , P. Rubý [-] , O. Haas [-]

J. Talčík [-] - O. Školník [-] , T. Švach [-] , D. Horáček [-] (86. J. Fojtů [-] ) , L. Mezírka [-] , P. Kříž [-] (46. D. Šťastný [-] ) , P. Švach [-] , L. Šebák [-] (59. M. Salajka [-] ) , T. Kocián [-] , P. Elšík [-] , B. Fojtík [-]

ŽK: 66. F. Labuda - 46. T. Švach , 78. J. Talčík .
Počet diváků: 142. Rozhodčí: MACRINEANU Jiří - KONTORŠIKOV Maxim, MANKOVECKÝ Tomáš.