33. A. Krč - 52. D. Kraut , 85. J. Málek
14

Hlučín potvrdil skvělou jarní formu výhrou v Uničově.

Uničov lepší

Hned v desáté minutě zahrozili hosté z Hlučína, když se sám před Uvízlem zjevil Carvalho, ale domácí brankář se blýskl pohotovým zákrokem a držel čisté konto. Naopak tři minuty po půl hodině hry se dostal domácí Uničov do zaslouženého vedení, protože byl aktivnějším týmem. Na cent z pravé strany nastavil nohu kanonýr Aleš Krč a poslal míč za záda hostujícího brankáře Kodeše. Ve čtyřicáté minutě mohl zvýšit Tomáš Binar, ale jeho pokus mířil jen těsně vedle tyče. O minutu později ještě hlavičkoval Tomáš Komenda těsně nad a tak šel Uničov do šatny s jednobrankovým náskokem.

Otočka

Hlučín reagoval na stav poločasovým střídáním. když se po zranění vrátil kapitán Žižka. Hned po sedmi minutách hry po změně stran dokázali hosté vyrovnat. Po rohovém kopu přitlačili uničovské fotblisty v jejich pokutovém území a po několika odrazech se prezentoval Dominik Kraut pohlednými nůžkami a srovnal na 1:1. V 79. minutě vyrazil Uvízl nepříjemnou střelu na přední tyč na roh. V 82. minutě šel Uničov do nebezpečného brejku, ale tomu zamezil Jaroslav Málek, když soupeře stáhl a viděl žlutou kartu. Proto bylo pro všechny nepochopitelné, když o tři minuty později při oslavě gólu na 1:2 sundal dres a viděl druhou žlutou a následně červenou kartu. Branku vstřelil z rychlého brejku, když si naskočil na centr.

SK Uničov
Zbyněk Zbořil - Trenér SK Uničov: Byl to zápas dvou poločasů. V tom prvním jsme byli aktivnějším týmem a dali po zásluze gól, bohužel jsme nepřidali další. Ve druhém jsme to nezvládli a beru to jako naše selhání. Navíc jsme dostali v 85. minutě školácký gól z brejku na 1:2.