Líšeň si poradila s Velmezem

36. P. Demeter , 70. D. Krška (p.) , 89. D. Krška
11

Hladce 3:0 okázala Líšeň porazit souseda v tabulce Velké Meziříčí.

Utkání se hrálo na velmi tvrdém a hrbatém hřišti. Náš tým přijel se spoustou marodů, takže postavit ideální sestavu byl velký problém. Dolejš hrál s horečkou a Šutu trápilo zranění třísla z předešlého utkání, Krejčího limitovalo zraněné koleno. Tento stav měl i vliv na průběh utkání.
Hned od úvodního hvizdu velmi nepřesně pískajícího hlavního rozhodčího Párala měl aktivitu domácí tým. Hned v 1 minutě vystřelil těsně vedle tyče Krubovi branky Machálek T. 4. minuta a špatný odkop Puži následná střela nad naši branku. Ve 24 minutě trvdou střelu domácích zblokoval hlavou Šimáček. Ve 31 minutě pěkný centr Bednáře do našeho vápna na poslední chvíli odkopl Šimáček. Ve 34 minutě přišla první naše první vyložená gólová šance. Demeter s Pužou vykombinovali domácí hráče a posledně jmenovaný nahrál Simrovi, ale ten střelou po zemi trefil nohy brankáře Kotnoura. Ve 36 minutě přišel trest za absolutní pasivitu našeho týmu z kopačky Patrika Demetera. V následné šanci byl náš tým, konkrétně Simr, ale ten byl ve vápně podtržen, ale podle rozhodčího Párala bylo vše v pořádku. Ve 45 minutě dobře vyběhl na hráče Retena Kruba a zažehnal další šanci domácích. První poločas byl z naší strany odfláknutý a to, že jsme dostali jeden gól byl jen malý zázrak.

Domácí tým byl velmi aktívní i ve druhém poločase. V 50 minutě hlavičku Kršky chytl Kruba. V 52 minutě poslal dlouhý míč za obranu na sprintujícího Dolejše Komínek. Petr si zatáhl míč až do vápna Líšně, ale jeho střelu zblokoval bránící Bednář. V téže minutě po rohovém kopu Šimáček hlavou nad branku. 53 minuta se prosadil Krška, našel Minaříka, ale ten ve vyložené šanci nedal. 61 minutě po odkopu Krubi šel sám na branku Dolejš, ale na hrbatém hřišti mu odskočil míč od nohy. V 63 minutě trefil z první Dolejšův centr Demeter, ale střela letěla vysoko nad naši branku. V 70 minutě prohrál obraný souboj Mucha za kterého zaskočil Kruba a zmatený hlavní rozhodčí Páral odpískal penaltu. Následně Krška penaltu proměnil. V 72 minutě po centru Komínka, Dolejš trefil míč jen do náručí Kotnoura. V 76 minutě chtěl využít chybu Kotnoura Demeter, sle nedal. V 79 minutě po rohu Kršky z voleje přestřelil Hanuš. V 89 minutě centr Minaříka našel na zadní tyči úplně volného Kršku a ten dokonal náš zmar a bylo konečných 3:0.

FC Velké Meziříčí
Smejkal - trenér Velkého Meziříčí: Do dnešního utkání nastoupil Dolejš s horečkou a Šuta s tříselným zraněním. Nejen to, ale i nechuť ostatních hráčů na hřišti něco předvést znamenala naši ostudnou porážku. Domácí tým vyhrál zcela po zásluze, přehrál nás ve všech herních činnostech. Absolutně jsem nepochopil posuzování některých zákroků hlavního rozhodčího Párala, který chvílemi dělal z utkání guláš.