16.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

Pustá Polom šokovala Dětmarovice

0

-Ambiciózní Dětmarovice si střihly letošní soutěžní derniéru proti Pusté Polomi. Domácí chtěli mermomocí zůstat v čele tabulky, ale ani hosté nepřijeli na výlet, takže se očekávala atraktivní fotbalová podívaná. V první půli kraloval favorit, jenže Součkovi hoši se nepoložili a po přestávce předvedli parádní obrat.

Pustá Polom si uchovala čistý štít pouze do 13. minuty. Potom bohužel hrubě chyboval Hrabina, Dětmarovice šly okamžitě do rychlého brejku, kdy hosté čekali přihrávku na Pospěcha, ale Kurušta nakonec volil úspěšnou střelu – 1:0. V další dobré příležitosti naštěstí domácí útočník podklouzl, takže se přihlásila o slovo Pustá Polom. Pomp ostře odcentroval do vápna, kde ovšem Frank ve výhodné pozici promáchl. Hosté však neklesali na mysli. Naopak předvedli raketový nástup do druhé půle. Pomp vykreslil chytrou kolmici na Schwalbeho, načež bránící Holý neudržel stabilitu, což ztrestal úplně volný Filip Štýbar – 1:1. Dětmarovice nemohly věřit vlastním očím ani o pět minut později. Filip Štýbar se Schwalbem výtečně zakombinovali a Blucha zařídil dokonalý výsledkový obrat – 1:2. Vyrovnání viselo na vlásku při dělovce Pospěcha, ale znovu udeřilo na opačné straně. V samotném závěru se vydal dopředu i domácí gólman Kotrla a rychlonohý Frank při drzém výpadu neměl problém trefit opuštěnou kasu – 1:3. „Začátek byl poměrně vyrovnaný bez větších šancí. Pak jsme se bohužel dopustili chyby ve středu hřiště, kterou soupeř po rychlém brejku potrestal. Ve druhém poločase jsme změnili rozestavení, když jsme nasadili dva útočníky, vysoko jsme napadali a přineslo to efekt. Kluky musím pochválit, protože opravdu dřeli na krev,“ usmíval se pustopolomský stratég Petr Souček.