6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Dohrávka pro Ludgeřovice

29. D. Havlík , 68. K. Klos , 80. M. Pěntka
0

Ludgeřovice porazily lídra tabulky o tři branky.

Ludgeřovice se s lídrem soutěže z Hlubiny vůbec nemazlily. Taktické šachy rázně uťala až 29. minuta. Domácí Havlík si nejprve šikovně vyměnil balon s Němcem, aby následně nechytatelně napřáhl z hranice šestnáctky – 1:0. Těsně před přestávkou si navíc naskočil Kolenko na roh Klose a prudkou hlavičkou protáhl gólmana Otoupalíka.

Další těžkou chvilku hosté zakusili po ráně Němce, kterou zastavil jeden z obránců rukou, a pískala se penalta. Pokutový kop Klose však Otoupalík bravurně zneškodnil. V 67. minutě si Hlubina znovu výrazně zkomplikovala situaci, když Olšovský sejmul unikajícího Havlíka a obdržel červenou kartu. Při následné standardce Klos polaskal břevno, načež se míč od zad zkoprněného Otoupalíka odrazil do sítě – 2:0. Hostům pak dost pochodovaly nervy, což jasně dokumentoval Blokša, který zajel sáňkami do Němce a po likvidačním zákroku se šel předčasně sprchovat. Ludgeřovice využily přesilovku v 80. minutě. Klos zatáhl balon po křídle, adresoval přesný pas Pěntkovi a domácí fanoušci mohli začít definitivně slavit – 3:0. V samém závěru ještě zazdil tutovku Havlík, ale tenhle lehký lapsus týmu z Hlučínska vůbec nevadil.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Předvedli jsme výborný výkon. Od první minuty jsme šli za vítězstvím, když jsme byli důraznější v osobních soubojích. Zpočátku jsme hrozili pouze ze standardek, ale po přestávce už jsme měli více šancí. Hlubina sice prokázala jistou kvalitu, my jsme však chtěli více. Jsem rád, že jsme to vzadu zvládli s nulou. Hodně nás podržel brankář Hájek. Tyhle body jsme fakt potřebovali.“

T. Hájek [-] - J. Mudroch [-] , R. Fejerčák [-] , D. Havlík [-] , P. Zoubek [-] , V. Horák [-] , J. Kolenko [-] , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] (87. D. Balgar [-] ) , L. Stepek [-] , K. Klos [-]