12.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Derby ovládl Lipník

0

Domácí Lipník potvrdil výtečnou formu a proti Hrotovicím vyhrál šestý zápas v řadě

Domácí o gól lepší

Utkání velmi dobré úrovně začali lépe domácí, kteří si v úvodu vypracovali tři vyložené šance. Nejprve

Šťavu vychytal z úniku hostující brankář, Jonáš hlavou minul branku a znovu Šťava orazítkoval jen tyč

hostující branky. Ve 23.minutě se domácí konečně dočkali úvodní branky, když se z 20m trefil k tyči

Rohony. Hra se postupem času vyrovnala a hosté začali zlobit. Po půlhodině hry vyrazil středem hřiště

Holoubek a když neměl komu přihrát, vystřelil a přízemní střelou vyrovnal na 1:1. Do poločasu chybělo

pár minut a domácí strhli vedení znovu na svou stranu. Do úniku se dostal Štava a přesnou střelou upravil

poločasové skóre na 2:1.

I ve druhé půli úřadovali domácí

Začátek druhé půle přinesl vyrovnaný fotbal z obou stran.Znovu se však radovali domácí, kdy si za obranu naběhnul

Šťava, přihrál na volného Kiselu a ten uklidil míč do branky. A to nebylo vše. Za tři minuty zvýšil Šťava už na 4:1.

Hosté ještě vykřesali jiskřičku naděje, když z rychlého protiútoku snížili na 4:2. Poslední slovo měli přesto

domácí, kdy dnes výborný Šťava utekl obraně hostů,přihrál před branku Žákovi a ten upravil na konečných 5:2.

Vítězství domácích bylo zasloužené, ale i hosté přispěli dobrým výkonem ke kvalitě utkání.

Hajduk Lipník
Brabenec Jaroslav, trenér: Dnes se hrál v Lipníku velmi dobrý fotbal, ke kterému přispěli obě mužstva. V poli byla hra vyrovnaná, ale my jsme byli lepší v koncovce a do šancí jsme hosty téměř nepustili. Pochvalu zaslouží celé mužstvo, ale výborný výkon podal Rudolf Šťáva, který dal dva góly a na další tři přihrál.

M. Skoumal [-] - T. Pokorný [-] , T. Brabenec [-] , J. Brabenec [-] , M. Tretera [-] , L. Macháček [-] (67. J. Fňukal [-] ) , A. Rohony [-] (80. A. Matoušek [-] ) , J. Jonáš [-] (70. L. Žák [-] ) , A. Kisela [-] , V. Krotký [-] (85. V. Svoboda [-] ) , R. Šťáva [-]