13.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

V Horním Újezdě se body dělily

0

Fotbalisté Vladislavi, přivezli z Horního Újezdu remízu, když museli pokaždé dotahovat vedení domácích.

Domácí se prosadili jako jediní

K poslednímu utkání podzimní části přijela do Horního Újezdu favorizovaná Vladislav. Domácí se soupeře nezalekli a v úvodu si vytvořili převahu, kterou mohl v 7. minutě korunovat brankou Kresa, ale v samostatném úniku na brankáře nemířil mezi tři tyče. V 18. minutě se již domácí radovali z branky. Zvěřina vyslal přesnou přihrávkou Čermáka do úniku a ten střelou kolem brankáře otevřel skóre utkání 1:0. Tahle situace Vladislav probrala a začala Újezd přehrávat. Během 5 minut se do velkých příležitostí postupně dostali Hort, Vyletěl a Orálek, ale ani jeden nedokázal najít recept na výborného Hradeckého. Na druhé straně se do dobré šance po přihrávce Durdy dostal Čermák, ale jeho střela mířila kousek vedle hostující branky.

Hosté dokázali vyrovnat

V druhém poločase se obraz hry neměnil, hosté hráli a domácí hrozili rychlými brejky. V 53. minutě

hosté prostřídali a to se ukázalo jak dobrý tah, protože na vyrovnávací brance podíleli oba střídající hráči. Štírek Ciprys našel krásným balonem na pravé straně Orálka, který přihrávkou na malé vápno oslovil druhého střídajícího Slabého a ten už měl jednoduchou práci 1:1. V 64. minutě se Zvěřina z hranice kruhu opřel do míče a jeho rána skončila na břevně. V 70. minutě se Řezáčova střela z 30. metrů otřela o tyč. O dvě minuty později vyslal Durda do úniku rychlonohého Macháčka, kterého ještě před velkým vápnem nedovoleně zastavil Otruba, který uviděl žlutou kartu, a protože to byla již jeho druhá v utkání, tak musel předčasně ze hřiště. Následný přímý kop si vzal na starosti Durda a tvrdou střelou kolem zdi poslal Újezd opět do vedení 2:1. Radost domácích netrvala dlouho, protože po chybě domácí obrany se Vyletěl dostal do nájezdu na Hradeckého, a se štěstím na dvakrát vyrovnal na 2:2. V závěru se hrál otevřený fotbal,

obě mužstva hrála na vítězství, asi největší příležitost měl domácí Macháček, ale přihrávce Čermáka z pravé strany nedokázal z malého vápna prostřelit Nejerála. Nic na výsledku nezměnila ani standardní situace domácích z poslední minut, kdy Zvěřina poslal z půlky míč do velkého vápna, kde Durda vyhrál souboj s hostujícím brankářem, ale jeho pokus hlavou skončil na břevně.

TJ Sokol Horní Újezd
Durda Radek, hráč: Myslím, že jsme dnes odehráli dobré utkání. Hosté sice byli po celou dobu více na míči, ale my jsme byli nebezpeční ve hře směrem dopředu. Dnes nás, hlavně v prvním poločase, podržel Hradecký.

P. Hradecký [-] - K. Kresa [-] , J. Kučera [-] , M. Čermák [-] , M. Zvěřina [-] , M. Veselý [-] (61. D. Macháček [-] ) , L. Sláma [-] , M. Ošmera [-] , R. Durda [-] , M. Řezáč [-] , M. Novotný [-]