8.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2017-2018

--

V Koněšíně rozhodla penalta v nastavení

7. Š. Dvořák , 90. R. Badura (p.) - 28. L. Pekárek
0

Gólem v nastavení zvítězil v podzimní dohrávce fotbalisté Koněšína nad Radkovicemi a dotáhli se tak bodově na svého soupeře.

Oba celky se jednou prosadily

V sobotu zbývalo Koněšínu dohrát podzimní část sezóny dohrávkou 8.kola proti Radkovicím. Ne že by terén byl míň podmáčenej než tenkrát, ale hrát už se muselo. Začátek zápasu se domácím celkem povedl a už v 7.minutě otevřel skóre tečovanou střelou uvnitř vápna Štěpán Dvořák – 1:0. Brzké vedení jakoby zapříčinilo bohorovnost domácích...takhle to půjde dál samo, nic se nám nemůže stát a vítězství nás nemine. Jenže další gól nepřišel a i soupeř postupem času začal vystrkovat růžky. Nebezpečné byly zejména rohy a standartní situace. S jednou z nich si brankář Hůlka poradil krásnou

robinsonádou, po necelé půl hodině hry už ale kapituloval i on. K trestňáku z rohu velkého vápna se postavil Lukáš Pekárek a míč krásnou střelou dostal do protilehlého růžku domácí branky – 1:1. Nutno ovšem podotknouti, že faulu, ze kterého padl vyrovnánací gól, předcházel neodmávaný metrový ofsajd radkovickým ne zrovna nestranným pomezním.

Domácí zvítězili z penalty v nastavení

Druhý poločas nabídl celkem vyrovanou partii, kde si čas od času jedno z mužstev vypracovalo slušnou pozici, gól ale ani na jedné straně nepřicházel. V polovině druhého dějství už to vypadalo nato, že je zase po fotbale. Hráči totiž začali komentovat každý výrok rozhodčího, každý odpískaný zákrok a začalo se i přitvrzovat a žlutit. Ke konci zápasu už bylo jasné, že hostům remízový výsledek ze hřiště soupeře asi vyhovuje víc a hráli to víc odzadu. Koněšínským ale bylo jasné, že v situaci, v jaké jsou, remíza nic neřeší a na to, aby se udrželi v kontaktu se středem tabulky, potřebují body tři. Jenže – byť možná v mírné optické převaze – chyběl nápad a moment překvapení. To přišlo až v poslední minutě, snad už i v nastavení, kdy byl Š.Dvořák strčen protihráčem ve vápně a po chvíli váhání nařídil sudí penaltu. Tu proměnil Radim Badura a mohlo se jít slavit...

TJ Koněšín
M. Hůlka [-] - M. Ševčík [-] (83. D. Dvořák [-] ) , M. Moczár [-] (62. J. Pospíšil [-] ) , R. Badura [-] , L. Konečný [-] (46. P. Seifer [-] ) , M. Svoboda [-] , Š. Dvořák [-] , T. Konečný [-] , M. Loukota [-] (46. M. Pokorný [-] ) , P. Zahradníček [-] , L. Karásek [-]

SK Radkovice
M. Kašparides [-] - M. Němec [-] , L. Pekárek [-] , J. Nemeškal [-] (76. L. Štolz [-] ) , J. Bruzl [-] , R. Odstrčil [-] , R. Žák [-] (89. V. Kočí [-] ) , V. Zahradník [-] , V. Štolz [-] , J. Pekárek [-] , Z. Nykrmajer [-]

Počet diváků: 30. Rozhodčí: PŘÍKAZSKÝ Lukáš - ŠPAČEK Lukáš (N), DOBROVOLNÝ Radek (N).