FŠ Třebíč přestřílela Litohoř

7. L. Hráček , 41. M. Jaša , 56. F. Křen (p.) , 62. M. Ustohal , 87. L. Hráček - 30. D. Bouda , 66. P. Obrdlík , 82. J. Grün
0

První domácí zápas FŠ Třebíč byl proti Litohoři velice hojný na branky a úspěšnější pro domácí tým

Domácí lepší o jeden gól

Krásné fotbalové dopoledne z Přibyslavic, kde ke druhému zápasu nastoupila naše Foška proti hostující Litohoři. Foška vstoupila do zápasu aktivně a hned v 7 minutě Ustohal přiťuknul z křída na volného Hráčka a ten zpoza vápna vystřelil k pravé tyči, 1:0. Domácí dále kontrolovali hru a vytvářeli si mraky šanci, jen se stále trápili v koncovce. Známe fotbalové přísloví „nedáš dostaneš" se naplnilo, hosté po jednom z nakopu, kdy balon propadl až k našemu pravému obránci, se kterým se špatně domluvil brankář, míč propadl, a hostující útočník prostřelil našeho brankáře a bylo srovnáno.  Fošku inkasovaný kol nevyvedl z míry a ve 41. minutě znovu po ose Ustohal Hráček, kdy druhý jmenovaný dal krásný průnikový balon do levého křídla na Ustohala, který kolmou přihrávkou oslovil skórujícího Jašu, který tváří tvář brankáři nedal šanci. 2:1

Domácí si výhru nakonec vystříleli

Foška vstoupila do druhého poločasu aktivně, držela míč, kombinovala na polovině soupeře, ale vše bylo tak nějak po vápno. Až do toho říznul agilní Tomek, který převzal ve středu hřiště míč, prošel přes 3 hráče až do soupeřova vána, kde ho atakoval hostující obránce – penalta. K míči se postavil zkušený exekutor Filda Křenu, který poslal brankáře na opačnou stranu 3:1  Za 6 minut bylo ještě veseleji, k rohovému kopu se postavil levý obránce Růžička, který zakroutil roh na zadní tyč, kterou zavřel Ustohal a zvýšil na 4:1. Místo toho, aby domácí v klidu dohráli utkání, zatáhli se a přišel tlak hostujícího mužstva z Litohoře. 66. minutě po standartní situaci kopnutou na zadní tyč snížil hostující Obrdlik, který se prodral přes našeho bránícího hráče a míč poslal za záda brankáře, 4:2.  Fošce se rozklepala kolena a začala se bát o výsledek, nepodržela míč, a začala nakopávat, tedy spíš odkopávat.  Soupeř z Litohoře vycítil šanci na zvrat v utkání. V 82. minutě se mu povedlo snížit na rozdíl jediné branky. Míč propadl na levou stranu, kde pravý záložník hostujícího týmu přiťukl parťákovi v útoku Grünovi, který snížil na rozdíl jediné branky! 4:3. Hosté se snažili o vyrovnání, otevřeli obranu, a to byla voda na mlýn na brejkové situace. Hráček ve středu zálohy vypíchnul míč a postupoval přes půl hřiště sám na brankáře. Celé sólo zakončil střelou podél padajícího brankáře. Jako správný kapitán uklidnil tým 5. rozhodujícím gólem a dovedl mužstvo k druhému vítězství.

SK Fotbalová škola Třebíč
Růžička Michal, hráč: Gratulujeme a hráčem utkání volíme Lukáše Hráčka. Foška do toho!

M. Poul [-] - P. Kousal [-] (75. P. Vavřínek [-] ) , F. Křen [-] , T. Růžička [-] (85. J. Vyhnálek [-] ) , K. Pislcajk [-] - M. Ustohal [-] (62. J. Majerčák [-] ) , L. Hráček [-] , J. Roupec [-] , L. Tomek [-] , O. Kühweg [-] (46. T. Krajčo [-] ) - M. Jaša [-] (71. N. Marek [-] )

TJ Litohoř
O. Dvořák [-] - J. Trávníček [-] , R. Szabó [-] , M. Ferdan [-] (32. P. Obrdlík [-] ) - P. Szabó [-] , J. Pintér [-] , P. Šťastný [-] , K. Svoboda [-] , K. Svoboda [-] - D. Bouda [-] (66. R. Vaníček [-] ) , J. Grün [-] -

ŽK: 56. F. Křen .
Hráči zápasu: L. Hráček - J. Grün .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: OŠMERA František - TORMOVÁ Vlasta, KŘIVÁNEK Jiří (N).