3.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. B, 2017-2018

--

Hodějovice doma přestřílely Lišov B

12. T. Carda , 40. T. Carda , 48. P. Hrubý , 56. P. Hrubý , 81. M. Jáchym - 4. M. Žižka , 20. P. Vávra , 68. P. Kosař , 89. J. Kučera
0

Ačkoliv se hodinu před zápasem přehnala nad Novými Hodějovicemi průtrž mračen, která například nedovolila sehrát utkání v Mladém, v Hodějovicích bylo hřiště připraveno perfektně. Domácí nebyli v utkání favoritem, přesto ale nakonec hostující Lišov udolali.

Hosté dvakrát vedli, domácí dvakrát srvonali

Již v úvodu bylo zmíněno hřiště, které bylo připraveno na rychlý, kombinační fotbal, samozřejmě v rámci kvality všech zúčastněných. Začátek byl z pohledu Hodějovic klasický. Zbytečná ztráta míče v podání Jáchyma znamenala potrestání z kopaček Žižky – 0:1. Vedení hostům vydrželo pár minut, když Rudolf hezky našel naběhnutého Cardu, který si počínal chladnokrevně a vyrovnal – 1:1. Další minuty byla hra vyrovnaná a za zmínku stojí tutovka Jáchyma, kterého vychytal Matoušek. A když se lišovští fotbalisté nemohli prosadit sami,  pomohl jim k tomu domácí kapitán Rudolf, jenž si srazil střílenou přihrávku Vávry do vlastní svatyně – 1:2. Od tohoto gólu byli domácí velmi nepřesní, Lišov B kontroloval hru. Hodějovice vysvobodila akce ze 40. minuty. Hrubý z pravé strany našel přízemním centrem přesně nohu Cardy a ten měl obuté střelecké kopačky – 2:2.

Hodějovice nakonec dali o branku více

Nástup do druhého poločasu byl ze strany Hodějovic excelentní. Hned ve 48. minutě si oba útočníci vyměnili role, když Hrubý zakončil přesnou nahrávku Cardy – 3:2. Nutno podotknout, že mu k tomu tečí přispěl jeden z bránících hráčů. A za pár minut to bylo již o dvě branky. Nádhernou přihrávku za obranu vyslal Dvořák a Hrubý podél brankáře zvýšil na 4:2. Následně ale začali hosté tlačit a výsledkem byli dvě šance Vávry. Nejprve obloučkem trefil břevno a poté pumelicí z úhlu tyč Gramanovy branky. Ten potom ještě vychytal jeden nájezd hostujícího hráče. Nestačil až na brilantní akci po zemi v podání hostujících plejerů a zakončení Kosaře – 4:3. Naštěstí pro domácí přišel rychlý brejk. Schaffelhofer našel dlouhým míčem Hrubého, ten ve vápně předložil míč Kroupovi, jenž ještě pustil míč Jáchymovi, který napravil chybu před prvním gólem – 5:3. A aby se diváci nenudili ani poslední minuty, přišlo snížení z hlavy Kučery, jenž hezky proměnil centr kapitána Fiktuse – 5:4. Domácí se tak nakonec radovali z vydřeného vítězství.

FC Nové Hodějovice
Olda Saiko (trenér N. Hodějovic): Vstup do zápasu nám opět nevyšel, ale naštěstí jsme na oba góly dokázali celkem rychle odpovědět. Po přestávce jsme byli bojovnější a dvakrát jsme odskočili soupeři o dvě branky. Potom se Lišovští zvedli k náporu a my měli štěstí, když soupeř trefil břevno a tyč. Musím pochválit naši útočnou dvojici Carda, Hrubý, která byla velmi aktivní a produktivní. Výborný zápas odehrál také Chmeňa. Pochvalu za bojovnost si ale zaslouží celý tým.

M. Graman [-] - M. Straka [-] , M. Rudolf [-] , J. Schaffelhofer [-] , R. Aibl [-] - J. Dvořák [-] , M. Chmeňa [-] , M. Jáchym [-] , R. Šperňák [-] - T. Carda [-] , P. Hrubý [-] -