11.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

15. D. Čábela (p.) , 59. D. Čábela (p.) , 63. O. Maršál , 68. P. Najbrt , 75. M. Frühauf , 85. M. Frühauf
0

SVĚTLÍK – Dobrá nálada a překvapivě ne až tak chladné počasí panovalo před utkáním na Světlíku. Domácí chtěli prodloužit domácí neporazitelnost, ale v cestě jim stál veterány nabytý tým Kájova. Utkání hodně ovlivnila červená karta pro domácího M. Hüttnera z 11. minuty. Ve druhém poločase byla převaha hostí hodně znát.

Hüttner byl vyloučen v jedenácté minutě

Hra byla prvních pár minut vyrovnaná, poté se do útoku začali tlačit hosté, kteří hrozili zejména křižnými balóny za obranu domácích. Jeden takový spadl k nohám kájovského útočníka v jedenácté minutě, a ten postupoval na Schwarze stínovaný Martinem Hüttnerem, který se v poslední chvíli rozhodl zmařit jasnou brankovou příležitost hostujícího hráče za cenu faulu a červené karty. Z nařízeného přímého kopu se pak po střele míč odrazil od spojnice branky za brankovou čáru a pak vypadl z brány. I přes mohutné protesty kájovských hráčů rozhodčí branku neuznal s tím, že míč za brankovou čarou neviděl. Hosté ale smutnili pouze čtyři minuty, neb Mondšpigl předvedl pro něj typický faul ve vápně a rozhodčí Marek odpískal pokutový kop, který s přehledem proměnil David Čabela – 0:1. Další minuty byli hosté jasně lepší a měli značné množství šancí navýšit svůj gólový účet, ale domácí se vždy ubránili. První půle tak skončila pouze o jednu branku.

Ve druhém poločase se začala projevovat únava domácích hráčů, kteří hráli o muže slabší. V 59. minutě opět utekl hostující hráč a brankář Schwarz ho fauloval. Rozhodčí odpískal druhý pokutový kop pro Kájov v zápase. Míč si postavil opět David Čabela a tentokrát vymetl pavučiny levé šibenice domácí branky – 0:2. Čtyři minuty nato se prosadil Ondřej Maršál, který utekl obráncům po pravé straně a střelou na zadní tyč zvýšil na 0:3. V osmašedesáté minutě se po přihrávce z pravé strany nadvakrát trefil Petr Najbrt, kterého nejprve Schwarz vychytal, ale na dorážku už neměl nárok – 0:4. V 75. minutě se k míči na malém vápně dostal Michal Frühauf, který v souboji o míč „noha na nohu“ přetlačil stopera Dekreta, zastavil si míč a střelou bodlem poslal Kájov do pětibrankového vedení – 0:5. Na konečných 0:6 upravoval opět Michal Frühauf, který tentokrát dostal přihrávku na hranici vápna po krátké házenkářské kombinaci kolem světlické šestnáctky a střelou na vzdálenější tyč rozhodl o jasném vítězství Kájova.

Rozhodčí Marek odpískal druhý pokutový kop pro Kájov, s brankami se pak roztrhl pytel

TJ Dynamo Světlík
Marian Gondek, trenér TJ Dynamo Světlík: Věděli jsme, že to nebude vůbec lehké, ale totálně nás položila červená karta a dvě penalty. Je to pryč a musíme se připravit na jaro.

TJ Sokol Kájov
Miroslav Grabec, trenér TJ Sokol Kájov: Opět festival zahozených příležitostí, a nakonec snadné vítězství ve druhé půli. Zápas ovlivnilo brzké vyloučení na straně domácích.

L. Schwarz [-] , M. Kellinger [-] , L. Vrábel [-] , O. Válek [-] , R. Dekret [-] , M. Hüttner [-] , J. Mondšpigl [-] , J. Houska [-] , I. Gondek [-] , P. Píšek [-] , F. Píšek [-]

T. Galko [-] - J. Petřík [-] , J. Němec [-] , P. Doubek [-] - J. Čer [-] , V. Žilavý [-] , J. Haláček [-] - D. Čábela [-] , P. Najbrt [-] , O. Maršál [-] , J. Lippl [-]

ŽK: 52. J. Petřík , 60. D. Čábela . ČK: 11. M. Hüttner .
Hráči zápasu: J. Petřík , D. Čábela .
Místo: Světlík. Počet diváků: 40. Rozhodčí: Marek Jan - VINCÍK Jiří (N), SVOBODA Jiří (N).