13.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Kájov si spravil chuť na Přídolí

16

Kájovští přivítali po prohraném derby v Českém Krumlově nepříjemné Přídolí. Už ale v prvních minutách bylo jasné, kdo bude brát tři body…

Dva centry, dva góly v síti Mittasche

Domácí vstoupili do utkání výborně, když už v osmé minutě vedli o dvě branky! Nejprve se gólově prosadil po centru Lippla Luigi Kolaj a poté znovu po centru, tentokráte Čera, skóroval Jan Lippl2:0. Kájovští působili na hřišti úplně jiným dojmem než v minulém týdnu na půdě Českého Krumlova, který Sokol nepustil téměř do žádné šance. V dalších minutách první půle už však branka nepadla, i když šance byly k vidění na obou stranách. Domácí mohli skórovat po rohovém kopu V. Žilavého, ale to by musel Kolaj svou hlavičku zamířit mezi tři tyče. Brankou neskončila ani střela Petříka z trestného kopu, kterou vyrazil Mittasch před sebe, odkud míč odkopli hostující obránci. Přídolí mohlo udeřit po náběhu J. Štěpánka a jeho následné střele, tu však domácí brankář Galko pokryl.

Další centry vedly k dalším gólům

Šedesátka diváků, která si našla cestu na stadion, si musela počkat na třetí zásah až do šestašedesáté minuty, kdy centr aktivního Lippla našel hlavu Petra Doubka, jenž překonal Mittasche potřetí – 3:0! Hosté měli velkou šanci po samostatném úniku Dvořáka, ale domácí brankář Galko skvěle vyhodnotil situaci a včasným vyběhnutím šanci Přídolí zneškodnil. Hosté měli ještě jednu šanci, a to po trestném kopu Radykhovského, který našel hlavu Píska, ten však mířil pouze do boční sítě. Poslední gólový zápis utkání patřil domácímu Kájovu. V pětaosmdesáté minutě našel Kolaj krásným pasem Andreje Didkivského, který obstřelil brankáře Přídolí a upravil tak na konečných 4:0.

TJ Sokol Kájov
Miroslav Grabec, trenér: Myslím, že některé fáze zápasu měly z naší strany dobrou kvalitu a blížily se pojetí, kterého bychom se měli držet. Výborný výkon předváděla většina hráčů.