18

Křemži nečekalo v Horní Plané nic lehkého. Domácí si totiž mohli v případě vítězství zajistit postup do 1.B třídy. Hosté přijeli na půdu Smrčiny oslabeni o několik laborujících hráčů se zraněním, a tak za horkého počasí šli do zápasu pouze v jedenácti.

Koritar otevřel skóre

Domácí věděli, o co jim v tomto zápase šlo a také tak do utkání vstoupili. Křemže se po většinu první půle pouze bránila, ale nutno říci, že velmi zodpovědně a někdy také s pořádnou dávkou štěstí. Křemežští poté co přečkali úvodní tlak domácích, tak mohli jít sami do vedení. Ve stoprocentní šanci se objevil Fučík, ale trefil gólmana Truhláře. Chvíli nato ho napodobil i Vosika. Marnost v neproměňování šancí hosty zamrzela v pětatřicáté minutě, kdy střela Jana Koritara propadla pod padajícím Linhou až do sítě – 1:0. Následující minuty přinesly dalších pár šancí Smrčiny, ty však už v síti neskončily.

Kaprál dvakrát orazítkoval brankovou konstrukci, Bednář dal klid na domácí kopačky

Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního. Křemežští zahrozili z ojedinělých protiútoků, domácí naopak utahovali otěže. Jeden z brejků mohl skončit v brance, to by ale Kaprál musel zamířit o kousek níž. Trefil totiž horní tyč. Klid na kopačky domácích přišel až v samotném závěru, konkrétně v jednaosmdesáté minutě, kdy nakrátko rozehraný rohový kop využili domácí ke střele z rohu vápna. Marek Bednář vyslal na Linhu skákající střelu, která zapadla k pravé tyči a bylo to 2:0. Křemežští ještě jednou zahrozili a opět u toho byl Kaprál, který zatáhl míč, přehodil vybíhajícího Truhláře, ale míč skončil pouze na tyči. Více už se nestalo a Horní Planá si tak zajistila postup do nejnižší krajské soutěže – 1.B třídy.

Sokol Křemže
Jakub Troup, hráč: Věděli jsme, že si H. Planá půjde za vítězstvím, i když jsme do H. Plané jeli hodně oslabeni, ale z průběhu zápasu jsme mohli vést 2:0 a mohlo být vše jinak, ale drží se nás smůla. Horní Planá tímto vítězstvím ovládla Okresní přebor ještě před posledním kolem a snad se jim bude dařit v 1.B třídě

Počet diváků: 50. Rozhodčí: Adamovič Jiří - OLŠÁK Otakar (N), STRÁSKÝ Jiří (N).