11.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

--

--

Druztová udolala lepšící se Litice až na penalty, hosté obdrželi dvě červené karty!

58. M. Hakr - 13. P. Vacek
0

Poměrně vyhrocené utkání se odehrálo v Druztové. Tam přijely dobrými výsledky z posledních zápasů posílené Litice. Ty dokázaly bodovat také na půdě lídra tabulky, kde po 90 minutách uhrály remízu 1:1, přestože utkání dohrávaly bez dvou vyloučených hráčů a v závěru čelily i penaltě. Hosté dokonce vedli, ale po přestávce srovnal Hakr. V penaltách už pak byli přeci jen úspěšnější fotbalisté Druztové, kteří se tak udrželi na čele tabulky.

Rychlý gól Vacka zajistil Liticím vedení

Fotbalisté Litic v minulém kole zdolali na domácí půdě 2:0 Smíchov po výkonu, který zástupci klubu označili za nejlepší v sezóně a už týden před tím obrali o bod i další celek z horní části tabulky, Slovan. Povzbuzeni těmito výsledky si chtěli vyšlápnout také na vedoucí Druztovou. A nezačali vůbec zle. Už ve 13. minutě se tak prosadil kapitán týmu Pavel Vacek a hosté vedli. Utkání se poté poměrně vyhrotilo, o čemž svědčí hned šest žlutých karet, které sudí v úvodním dějství vytáhl z kapsičky. Ty rozdělil spravedlivě po třech na obou stranách. Druztová se do přestávky střelecky neprosadila a do kabin se tak odcházelo za poměrně překvapivého vedení hostí

Hakr srovnal, k obratu však Druztové nepomohla přesilovka ani penalta

S velkým nasazením se hrálo také po přestávce. V 58. minutě se dočkali vyrovnání domácí, šťastným střelcem byl Michal Hakr - 1:1. V 69. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující obránce Jan Tykvart a Druztová tak měla relativně ještě hodně času na to, aby zápas rozhodla. V závěru utkání domácí opravdu vystupňovali tlak a v poslední minutě stáhl brankář Doskočil k zemi Lukáše Denka. Následovala penalta a ještě navíc druhá žlutá a tedy i červená karta pro kapitána Litic Vacka. Nařízený pokutový kop však Petr Ježek neproměnil a utkání tak po řádné hrací době skončilo remízou 1:1.

Brankář Druztové chytil dvě penalty

V rozstřelu se už více dařilo domácím hráčům. Velkou zásluhu na tom měl především brankář Pavel Purkar, který vychytal hned dva hostující exekutory. Naopak střelci Druztové byli stoprocentní a na toho pátého už ani nedošlo. Výhra za dva body tak domácí udržela na čele tabulky městského přeboru.

TJ Sokol Druztová
František Rusňák (trenér): „Byl to docela vyhrocený zápas. V prvním poločase asi více z naší strany, ve druhém zase ze strany soupeře. Tomu odpovídá i to skóre, kdy soupeř vedl a my po přestávce vyrovnali. Obě mužstva hrála s nasazením, tvrdě, ale to patří k fotbalu. Remíza byla nakonec asi zasloužená, byť jsme ještě v závěru neproměnili penaltu. To se ale může stát. Spíše si cením toho, že jsme šli za tím rozhodnutím a ta penalta byla takovým vyústěním tlaku, který jsme si v závěru vytvořili. V penaltovém rozstřelu už jsme byli úspěšnější. Tam nás podržel brankář, který soupeři dvě střely chytil.“

P. Purkar [-] - P. Fischer [-] , M. Hakr [-] , P. Ženíšek [-] (86. D. Roubal [-] ) , L. Denk [-] , J. Zeman [-] (69. T. Roubal [-] ) , V. Němeček [-] , T. Linda [-] (58. L. Paďour [-] ) , M. Beránek [-] , P. Jirka [-] , P. Ježek [-]

TJ Plzeň-Litice
A. Doskočil [-] - J. Krejcar [-] , P. Vacek [-] , L. Fořt [-] , O. Kollros [-] (88. P. Jareš [-] ) , J. Kanta [-] , M. Forman [-] , J. Knotek [-] (72. V. Liška [-] ) , L. Kindl [-] , J. Krejčí [-] , J. Tykvart [-]

ŽK: 12. P. Ježek , 18. M. Beránek , 45. T. Linda , 90. L. Paďour - 32. J. Krejčí , 43. O. Kollros , 45. J. Tykvart , 56. P. Vacek , 64. L. Fořt , 90. A. Doskočil . ČK: 69. J. Tykvart , 90. P. Vacek .
Hráči zápasu: P. Purkar , L. Denk .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: Nešpor Petr - NAVARA Jaroslav (N), BLOVSKÝ David (N).