12.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Slovan snadno zvítězil ve Starém Plzenci a vrací se do čela tabulky

0

Béčko Starého Plzence nestačilo v předposledním podzimním kole na plzeňský Slovan, kterému podlehlo jasně 0:5. Hosté se v utkání mohli opřít o pět různých střelců a po zaváhání Druztové se vracejí na pozici lídra tabulky.

Hráči Slovanu se v první půli prosadili hned třikrát

Oba celky se potřebovaly zvednut po nepovedených zápasech v minulém kole. Slovan skóroval v domácím utkání proti Rapidu čtyřikrát, přesto nezískal ani bod. Starý Plzenec si odvezl ze hřiště Černic B dokonce debakl 1:11. Do zápasu mnohem lépe vstoupili favorizovaní hosté. Ti soupeře jednoznačně přehrávali a už ve 13. minutě je poslal do vedení Milan Sartorius. Nápor Slovanu pokračoval i nadále a další změna skóre přišla po půlhodině hry, kdy se prosadil Martin Janoušek. Ještě do přestávky se zapsal mezi střelce také druhý nejlepší kanonýr městského přeboru Josef Reischig, jenž svůj letošní střelecký účet zaokrouhlil na číslo 10 a Slovan vedl 3:0.

Hosté v pohodě dokráčeli ke třem bodům

Ve druhém poločase hosté žádné komplikace nepřipustili. Naopak, hned ve 48. minutě navýšili skóre Martinem Makkaiem a poté soupeře vůbec k ničemu nepustili. Pět minut před koncem nakonec odbila i pátá. Na konečných 0:5 upravil Miroslav Cigler.

Slovan se po vysoké výhře posunul na první místo tabulky o skóre před Druztovou. Starý Plzenec zůstává předposlední.

SK Starý Plzenec B
Josef Kraft (vedoucí mužstva): „Byl to bezproblémový zápas. Měli jsme jednoznačně navrch. Dali jsme rychle gól, po půli vedli 3:0 a bylo rozhodnuto. Soupeř velký odpor nekladl. Měli jsme to plně pod kontrolou a dovedli zápas k jednoznačnému vítězství. S předvedenou hrou jsme spokojeni. Škoda, že jsme na podzim doma zbytečně poztráceli několik bodů za remízy. Navíc nás hodně mrzí poslední porážka s Rapidem, kdy jsme dali čtyři góly a nakonec stejně prohráli. Stoprocentně bych byl spokojen, kdybychom měli tak o tři – čtyři body více.“

J. Csengö [-] - L. Vokurka [-] , T. Brejcha [-] , R. Trylč [-] (55. M. Šulc [-] ) , P. Batěk [-] , J. Voráček [-] , P. Jíra [-] , M. Vaněk [-] , D. Diviš [-] , F. Hyťha [-] , M. Pícka [-]