4.kolo, Moravskoslezský | Ostrava - město | Okresní přebor, 2017-2018

--

--

Michálkovice pouze korigovaly skóre

0

Rychvald se během prvního poločasu ujal tříbrankového vedení. Na začátku druhé půle ho ještě navýšil. Po hodině hry korigovaly Michalkovice dvěma góly. Na více se už nezmohly.

V sobotu se náš tým představil v podzimní mistrovské premiéře na hřišti Slavoje Rychvald  a měl tak možnost navázat na první utkání, které v rámci Memoriálu L.Zajíce minulý víkend vyhrál…Nicméně se ale vůbec nepoučil z hry soupeře, který už v Michálkovicích naznačoval své nesporné kvality…Prvních 15 minut byla ale hra vyrovnaná, soupeři se více méně oťukávali,avšak domácí během tří minut vyprodukovali několik chyb, které volaly po brance – ale Spisar,Truhlík ani Kašpárek netrestali. V 8.minutě to ale byli rychvaldští, kteří  zahrozili a gólman Noworita poprvé v zápase předvedl své umění, když bravurně zlikvidoval samostatný nájezd …Stav se mohl měnit o dvě minuty později, ale Truhlík hlavou poslal míč do brankáře a následná dorážka efektníma „nůžkami“ Janírka byla nepřesná…V 15.minutě ale domácí poprvé dotáhli do zdárného konce perfektní rozehrávku a následnou přesnou průnikovou přihrávku do šance- naši pouze přihlíželi a Noworita neměl nárok-1:0…Michálkovičtí se chtěli ihned revanžovat, nicméně volný přímý kop Spisara skončil pouze na tyči a absolutní loženka Paproty o dvě minuty později skončila v oknech pánaboha…A co více, začalo obrovské trápení, záložní řada slávistů měla najednou problém, co vlastně s míčem, nepřesnost stíhala další nepřesnost, nevynucené ztráty míčů byly nepřehlédnutelné…A to jsme ještě měli štěstí při volném přímém kopu domácích z hranice šestnáctky, který odvrátila zeď, následně Noworita čaroval po chybě Slončíka, který nepokryl náběh soupeře…Následně se předvedli slávisté, ale perfektní  střílený míč Spisara před bránu hned dva naši netrefili a další tutovku poslal Truhlík opět jen do lapačů…A tak přišel direkt domácích, kteří se ve 41.minutě prosadili důrazem a následným přesným zakončením – 2:0, o dvě minuty později naši opět nepokryli perfektní průnik , Noworita zakročil pouze za cenu faulu a s penaltou si Slavoj věděl rady…3:0…..Druhý poločas začal naší chybou v rozehrávce a brejkem , ale měli jsme štěstí…V 51.minutě naši opět hrubě chybovali a po závaru  v naší šestnáctce domácí již zvyšovali na hrozivých 4:0…To se již v plné nahotě začaly projevovat problémy naší záložní řady ve hře dozadu, kdy absolutně nestíhala pokrývat pohyb domácích, kteří následně přečíslovali naši obranu, která bez distancovaného Včelného působila také značně nejistě a vše nechávala na Noworitovi, který zlikvidoval dalších nejméně 6 gólovek a zabránil tak debaklu a ostudě-prostě situace na ručník…Minulý týden změnil k lepšímu hru naší zálohy Tišler, ale taktéž podobně jako Včelný nemohl nastoupit z důvodu disciplinárního trestu,čili michálkovické trápení pokračovalo..Avšak i v této nepříznivé situaci byli naši schopni vytvořit brankové příležitostí, nicméně jejich zakončení bylo tragické, své o tom ví Kašpárek nebo Paprota…V 61.minutě a svitlo na lepší časy, standartku zahranou na svou hlavu sklepl Truhlík na volného Kašpárka a ten už se nemýlil — 4:1…Paradoxně za tři minuty mohlo být ještě veseleji, ale absolutní tutovku Kašpárek nevídaným způsobem překombinoval až do zmaru a Truhlík v brejku zakončil taktéž komicky, následná dorážka již vyšuměla pouze do ztracena…V 83.minutě naši korigovali výsledek po velmi vydařené kontře, na jejíž konci byl opět David Kašpárek…4:2 . Následně mohl stav ještě upravit Zádrapa, ale perfektní průnikovou nahrávku Janírka nedoběhl, domácí oplatili brejkem, nicméně opět pouze nechali vyniknout Noworitu …Spousta diváků, kteří utkání sledovalo, musela být vcelku spokojena, k vidění bylo 6 branek a velké množství šancí na obou stranách…Naši budou muset velmi zapracovat na hře dozadu, protože obranná fáze hlavně záložní řady měla tolik oken, že by to vystačilo na jednu velkou výkladní skříň a nebýt Nowority, tak nevím…V plné nahotě se projevil fakt, jak důležitý je stoper Včelný pro fungování obranné fáze, jeho přehled a schopnost předvídat tentokrát chyběli více, než by bylo zdrávo…A musíme si uvědomit jedno, ve fotbale rozhodují branky, takže i když se nedaří,o to více se musí proměnit šance, které si vypracujeme, jejich zahození je totiž tradičně velmi rychle potrestáno…Závěrem nutno konstatovat, že opět sedíme na zadku,což je jako léčba šokem pro další vývoj možná dobře, zjevně jsme již lítali hodně vysoko v oblacích…A ještě jedna zajímavost-první mistrovské utkání a když nepočítám potrestané hráče, tak celkem komicky vyzněla přítomnost na naší lavičce-pouze náhradní brankář Homola a Zádrapa ( oproti nadupané lavičce domácích) působili celkem ztraceně a zoufale….