1.kolo, Moravskoslezský | Ostrava - město | Okresní přebor, 2017-2018

--

Tři body vychytal brankář Homola....

0

Krátký report.

Naše první mužstvo si chtělo v sobotu  proti Polance „B“ trošku napravit reputaci po těžkém direktu, který utrpělo minulý týden za příšerných povětrnostních podmínek a v silně improvizované sestavě v Hošťálkovicích ( 1:7 !!!)..Nicméně i tentokrát se základní ekipa netvořila jednoduše, na střídání byl připraven v podstatě jediný Put – chyběl kapitán Spisar ( obzvláště u něj je jasně vidět, jak je pro náš tým neodmyslitelně důležitý…),Botoš,Wozniak,Nekoranec, Kašpárek,Glac,aj., naštěstí už ale oproti minulému zápasu mohl nastoupit Slončík a Janírek, čili jedna jistota se zdála být jasná- zkušenost v zadních řadách měla být naší devizou….A utkání opravdu začalo podle michálkovických not, naši fotbalisté si vynutili určitý tlak, jehož výsledkem byla hezká branka Slončíka v 7.minutě, který hlavou zužitkoval centr z rohového kopu….1:0 . Ale neuběhlo ani 6 minut a Homola podcenil celkem nevýraznou střelu, kterou sice přizvedl, ale málo….1:1….Naši však nic nezměnili na svém stylu hry, drželi míč více než hosté, ale vyložené šance se nijak extra nerodily (jednu měl na kopačce Truhlík, ale jeho zakončení v pádu chyběly centimetry…)…Celkově lze konstatovat, že týmu značně chyběly Spisarovy kreativní průnikové přihrávky, které dávají hře patřičný „drajv“ a posílají naše útočníky do překvapivých situací a  následných šancí….Nicméně pár minut před koncem poločasu se do další příležitosti propracoval agilní Slončík a klasickým gólem do šatny zvýšil na 2:1….Tato jeho dnes druhá branka měla našim přinést do druhé půle potřebný klid, ale až tak to určitě nebylo, celá hra byla najednou upracovaná a víceméně hraná na náhodu, ze slávistických kopaček se začala vytrácet přesnost a lehkost. Tím pádem ale hosté vycítili svou šanci něco uhrát a začali se nepříjemně tlačit před naší bránu…Naši se snažili kontrovat pokusy o rychlé brejky, ale mnohokrát úspěšní nebyli…Avšak v 70.minutě jeden v podání Truhlíka vyšel a domácí snajpr si elegantně poradil s obráncem i s gólmanem hostí…3:1….Tato branka měla michalkovičáky dostatečně uklidnit, nicméně stal se úplný opak, ti přestali kompletně hrát, začali zmatkovat ve všech činnostech a zápas se změnil v souboj Polanky s gólmanem Homolou…Ten několikanásobně odčinil své první zaváhání a hostující střelce přiváděl do stavu beznaděje, v podstatě jim pochytal vše, co se jen dalo, nestačil jen na střelu z několika metrů v 85.minutě (3:2)…Po tomto gólu hosté ještě zvýšili svou aktivitu, ale opět „řádil“ Homola nebo své šance zazdili sami….Poslední eso z rukávu vytasil náš brankář ve 3.minutě nastavení, kdy brilantně vytěsnil konečky prstů střelu ze standartní situace….Takže v podstatě jemu náleží poděkování , že jsme ze zápasu, kterému by určitě slušela remíza, vydolovali tři velmi dobré body….