Libodřičtí rozhodli o výhře dvěma góly v závěru

85. P. Sova , 88. J. Košík
1

Diváci čekali na branku až do pětaosmdesáté minuty. Pak padly branky hned dvě a obě do sítě domácího gólmana a hosté si trochu překvapivě odvážejí tři body.

Nuda, nuda a nic než nuda

Krakovany na domácím hřišti neprohrály už dlouhou řádku zápasů. Naposledy odešly poraženy 8.10.2016, kdy podlehly Pečkám 1:3. A to už je téměř rok. Proto se neočekávalo, že zde Libodřice uhrají dobrý výsledek, i kvůli jejich špatnému vstupu do soutěže. Ale opak byl pravdou. Hostům možná pomohlo i probíhající posvícení, které dodržování správné životosprávy příliš neprospívá...

První poločas ale příliš atraktivní fotbal nenabídl. Boj se odehrával převážně mezi oběma šestnáctkami, bez výrazných šancí na obou stranách. Byly tam pouze nějaké náznaky, ale nic nebylo dotaženo do gólovky. Proto hráči odcházeli do kabin za stavu 0:0 a diváci se mohli těšit, zda se ve druhém dějství něco změní.

Závěrečná desetiminutovka patřila hostům

I druhá půle začala ve stejném duchu, ale Libodřičtí pomalu začínali vystrkovat růžky. Varováním pro domácí mohla být střela Sovy do tyče a následná dorážka Košíka, kterou zblokoval Kutil.

Mírnou herní převahu začínali domácí postupně ztrácet, přesto to byli oni, kdo mohl jít do vedení, ale hlavičkové zakončení Jelínka mířilo mimo tyče Kolářovy brány. V pětasedmdesáté minutě ještě pálil nebezpečně Hačka, ale Kolář míč stačil vyrazit a zázračným zákrokem vyškrábl i dorážku Dostála, který už mířil téměř "do prázdné".

Posledních deset minut zápasu ale patřilo zjevně hostům. Nejprve Košík střílel nádherně z voleje, ale orazítkoval jen spojnici břevna a tyče. Po dvou minutách se už ale hosté mohli poprvé radovat. Po několika odrazech míče ve vápně se balón dostal na kopačky Pavla Sovy, který jej nekompromisně napálil přímo k tyči - 0:1. O tři minuty později se slavil gól opět a opět za zády Douděry. Na dlouhý centr z hloubi pole si naskočil nikým neatakovaný Josef Košík a hlavou zvýšil na

TJ SK Krakovany
Jan Špinka, hráč: V Krakovanech bylo tento víkend posvícení a to se na nás asi podepsalo víc než bychom chtěli. Mysleli jsme si, že se to ukope samo. Nikdo nepočítal s ničím jiným než se třemi body. Hráli jsme ale víceméně jen po vápno soupeře. Libodřice více chtěly a zaslouženě vyhrály. My se teď musíme pokusit loupit v Jevanech.