6.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Libodřice prohrály po hrubých chybách

0

Libodřičtí první dva góly hostům darovali a už se z toho nedokázali vzpamatovat. Ale Tuklaty hrály velice dobře a domácí k chybám donutili. Právem jim tak patří třetí místo v tabulce.

Chyba Adama Baška pustila do vedení hosty

Tuklaty prohrály první zápas sezóny a od té doby trvale bodují. Proti stál dnes ale tým, kterému se sice nedaří, jenže v minulém kole vyraboval Krakovany. Nicméně hodnocení jednoho z diváků v průběhu zápasu bylo lakonické: "Jak tento tým mohl v minulém kole vyhrát v Krakovanech - to tedy opravdu nechápu."

Ano, Libodřičtí nepředvedli v zápase nic převratného. Dostali se pouze k nějakým závarům před brankou Pazdery. To hosté se dostali do vedení po půlhodině hry, kdy Baško jako poslední hráč kličkoval a chyboval a Lukáš Blaščok měl jednoduchou pozici - 0:1. Pár minutek před přestávkou se navíc prosadil tečovanou střelou do protipohybu gólmana Koláře po samostatné průnikové akci Petr Jambor - 0:2.

Přesto hrající trenér Roman Nešpor nebyl vůbec spokojený: "Jsme tu sice bez několika hráčů základní sestavy, ale musíme spoustu věcí zlepšit. Musíme si to o pauze radiikálně vyříkat."

Čtvrtou nulu v řadě pokazil Pazderovi Košík

Po sedmi minutách druhé půle se v šestnáctce domácích nejlépe orientoval Marek Kotala a navýšil už na 0:3. Po této brance přišlo přibližně deset hluchých minut, kdy se více ošetřovalo než hrálo. Tato část byla ukončena dalekonosnou střelou Martince, kterou Kolář bravurně vyrazil na roh. To už na hřišti nebyla domácí opora Pavel Sova, který musel kvůli nakopnutému lýtku nuceně vystřídat.

Domácí se potom marně snažili ohrozit Pazderu v tuklatské bráně, dobře organizovaná obrana hostů jim toho moc nedovolovala. Naopak využívali každou příležitost k rychlému protiútoku. Po jednom z nich nenašla finální přihrávka Blaščoka Martince, v další šanci Martinec dobře střílel po zemi, ale Kolář míč stačil vykopnout.

Poslední dvě branky přišly v poslední desetiminutovce. Nejprve Lukáš Blaščok navýšil na 0:4 a pár minut před koncem pokazil po jednom z mála nebezpečných útoků Josef Košík Pazderovi čtvrtou nulu v řadě a zaznamenal alespoň čestný úspěch - 1:4.

Libodřičtí jsou po šesti kolech předposlední a musí hodně přemýšlet, jak z této šlamastyky ven. Naopak Tuklaty se vyhřívají na třetí příčce a jak skromně říká trenér, sbírají postupně body k záchraně.

Čechie Tuklaty
Roman Nešpor, hrající trenér: Bohužel se nám od začátku nedařilo dobře dostupovat domácí hráče a zbytečně jsme tak byli mimo hru, v určitých částech zápasu. Naše hra nebyla optimální, ale zase jsme se dokázali prosazovat v útoku a to jsme měli několik dalších možností, které volaly po gólech. Poločas jsme vyhráli 0:2. Ve druhé půli se naše hra uklidnila a navýšili jsme až na 0:4, když Blaščok měl další možnosti na hattrick. Bohužel se nám nepodařilo pohlídat jeden z mála útoků domácích a 5 minut před koncem jsme inkasovali a přišli tak o nulu. Byl by to už 4. zápas bez obdržené branky, škoda. Pro nás jsou ale tři body z venku hrozně důležité a opět jsme udělali krůček k záchraně v soutěži, ale rozhodně nemáme vyhráno. My dál musíme makat a jít zápas od zápasu. Potěšilo mě, že jsme dokázali vstřelit 4 branky a trošku vyvrátit nálepku defenzivního týmu soutěže, i když si na dobré obranné hře zakládáme z minulé sezóny. V dalším utkání nás čeká jeden z favoritů soutěže, tým Jevan. My se budeme snažit podat dobrý výkon, nemusíme se stresovat, že máme málo bodů a hlavně budeme chtít ukázat, že v Tuklatech se hraje dobrý fotbal. Budeme se snažit podat disciplinovaný, týmový výkon a na hřišti se uvidí, zda to bude stačit k bodovému zisku. Rád bych tímto pozval fanoušky tuklatského fotbalu na domácí utkání proti Jevanům!