7.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Derby rozhodli domácí dvěma góly po přestávce

0

V první půli se hrál vyrovnaný fotbal i s vyrovnaným výsledkem. Krátce po pauze ale šli domácí dvěma góly do trháku a Libodřice už reagovat nedokázaly.

Do brány hostů musel Skočdopole

Na úvodní branku tohoto derby se nečekalo dlouho. Hostující Škopek s Baškem se nedohodli na odkopu, toho využil plaňanský Josef Klucska, prohodil si míč mezi obránci a mezi nohy Skočdopoleho otevřel zápasový účet - 1:0. "Do branky musel Pavel, Koláře skolila nějaká viróza a ani Maxián není", lakonicky konstatoval Vladimír Zelinka.

Ale další průběh první půle vůbec nevypadal, že domácí by měli být favoritem. Pěkný po trestném kopu z velkého úhlu orazítkoval břevno, střelu Sovy po kličkované Medlena zblokovali domácí obránci. Gĺu se hosté dočkali už ve dvaadvacáté minutě. Chybnou rozehrávku domácích vypíchli hosté, míč okamžitě putoval do křídla na A. Heverleho, který prvním dotekem centroval a našel úplně osamoceného Pavla Sovu. Ten hlavičkou překonal Hradeckého, který míč stačil vyrazit jen do tyče a od ní putoval za čáru - 1:1.

Další chybnou rozehrávku Brecíka Sova nevyužil, protože Češner míč ukopl na rohový kop. Šanci měli i domácí - nedůrazný odkop hostující obrany zachytil na hranici šestnáctky Hrstka, z otočky vypálil a míč směřující do šibenice vyrazil Skočdopole. Krásnou střelu vyslal z voleje po odraženém míči z rohového kopu Klucska, ale zatřásl pouze břevnem. Na druhé straně měl šanci A. Heverle, ale v brejku mířil mimo tyče Hradeckého brány.

V závěru prvního dějství předvedli domácí kombinační akci, kdy si několikrát vyměnili míč Klucska se Švehlou, přišel přízemní centr na Hrstku, který ale svoji střelu namířil přímo doprostřed brány.

Konůpek s Beníškem rozhodli

Vstup do druhého poločasu vyšel náramně domácím. Hned v úvodu se prosadil David Konůpek - 2:1 a po deseti minutách přidal třetí gól Martin Beníšek - 3:1. Hosté se ale nevzdávali, po celý zápas byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel pro ně, snížit dokázali až pět minut před koncem po brance Josefa Košíka - 3:2.

Pro Libodřické je to nyní těžká situace a mohou si z ní alespoň částečně pomoci v příštím kole, kdy se o spodní příčky utkají s Dobrým Polem. Plaňanští konečně po třech nulových kolech bodovali a do Jevan mohou jet v příštím kole na překvapení.

TJ Sokol Plaňany
Tomáš Kučera, trenér: Kromě dvaceti minut druhého poločasu to nebyl z naší strany ideální výkon. Na rozdíl od předchozích zápasů byla znát zvýšená bojovnost. Celkově šťastné, ale vybojované vítězství s důležitými třemi body pro nás. Nejlepším hráčem byl na naší straně asi gólman Hradecký, i když všichni zasluhují pochvalu.

M. Hradecký [-] - D. Konůpek [-] (79. M. Jambor [-] ) , M. Hrstka [-] (86. P. Břichnáč [-] ) , M. Švehla [-] , J. Kozdera [-] , T. Freund [-] , M. Grulich [-] , P. Brecík [-] , J. Klucska [-] , M. Beníšek [-] (69. K. Hanzálek [-] ) , M. Češner [-]