8.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Drama rozhodovaly až pokutové kopy a Dobráč bere dva body

0

Libodřičtí šli po brance Sovy do vedení, ale hosté gólem do šatny vyrovnali. Ve druhé půli se týmy přetahovaly, komu se podaří rozhodnout. Domácí měli i penaltovou příležitost, ale definitivně rozhodnout musely až série pokutových kopů.

Žirovnický vyrovnal gólem do šatny

Zajímavý duel čekal diváky v Libodřicích, které přivítaly svého souseda v tabulce, tým Dobrého Pole. Domácí navíc v tomto ročníku stále čekají na premiérovou výhru. "Do Libodřic jsme přijeli bez devíti hráčů, kteří chybějí ať vinou zranění, nemoci nebo pracovních povinností. Povolat jsme tedy museli i kluky, kteří se již fotbalu aktivně nevěnují, ale není jim naše aktuální situace lhostejná a za to bych jim chtěl poděkovat", rozebíral situaci v mužstvu kapitán Ondřej Štefančík.

A úvod utkání patřil právě domácím. Hned v první minutě poslal hostující Krejčí "malou domů", kterou vystihl domácí hráč. Předkládal ještě tutovku svým nabíhajícím spoluhráčům, ale spoluhráči čekali nejspíš gólovou střelu a šance vyzněla do ztracena.

V dalších šancích se ocitl Sova, který z malého čtverce mířil vedle a Pánek, který se zasekávačkou zbavil obránce a střelu na zadní tyč poslal o pár decimetrů mimo tyče. Skóre se poprvé měnilo po půlhodině hry. Dlouhé autové vhazování dokázal v šestnáctce hlavou nadzvednout Pavel Sova a přehodit Kosprta v dobropolské bráně - 1:0.

Hosté po brance trochu přidali. Do této chvíle se věnovali spíše bránění, ale v závěrečné fázi prvního poločasu dokázali ohrožovat Koláře v domácí bráně, který v závěru poločasu zlikvidoval dalekonosnou střelu Žirovnického.

Minutu před poločasovým hvizdem ale Jiří Žirovnický na Koláře vyzrál. Nejprve udělal statisty ze čtveřice domácích obránců a pak střelou na zadní tyč vyrovnal - 1:1.

Libodřičtí byli lepší, ale Kosprt již míč za záda nepustil

Druhý poločas se odehrával v režii domácích. Ale po většinu poločasu byla jejich snaha platonická a Dobráč dobře odvracel jejich útoky.

Hektických bylo posledních deset minut utkání. Nejprve byl hostující gólman v souboji s domácím útočníkem, rozhodčí kontakt posoudil jako faul Kosprta a nařídil penaltu. Za komentáře si vysloužil červenou kartu dobropolský Jaroslav Flieger, ale k radosti hostujících borců penaltu zlikvidoval Kosprt.

A gólman hostů patřil k hlavním postavám celého závěru zápasu. Lapil jedovatou střelu domácích a stačil reagovat i na dorážku. Když už byl v poslední minutě překonaný, pomohla mu tyč, a dovedl tak zápas do penaltového rozuzlení.

Žirovnický a Kosprt jsou králi rozstřelu

"Penalt bylo snad 11 sérií, vyzdvihnu Žirovnického, který proměnil všech svých snad 5 pokusů a Kosprta, který chytil ještě další 3 penalty", radostně komentoval výsledek Ondřej Štefančík.

Sokol Dobré Pole
Ondřej Štefančík, kapitán týmu: Kluci, kteří nám přijeli pomoct v zápase určitě nezklamali, naopak nám hodně pomohli! Zápas jsme začali poněkud zbrkle a domácí se díky tomu dostali do několika šancí. Poté jsme se zklidnili a zaměřili se na kvalitní bránění, domácí jen nakopávali balony a s tím jsme si poradili. Taktika do druhého poločasu byla jasná, zodpovědně bránit a i když domácí měli více míč u nohy, vyložené šance neměli až do 80. minuty. V té rozhodčí nařídil hodně přísnou penaltu, kterou ale Kosprt chytil. V penaltovém rozstřelu jsme pak rozhodli v náš prospěch.

FK Libodřice
M. Kolář [-] - M. Šafránek [-] (77. P. Skočdopole [-] ) , M. Hovorka [-] , A. Baško [-] , P. Škopek [-] - P. Heverle [-] , P. Sova [-] , P. Pěkný [-] - J. Košík [-] , M. Pánek [-] , A. Heverle [-] (8. R. Medlen [-] ) -

J. Kosprt [-] - O. Štefančík [-] , J. Flieger [-] , O. Beránek [-] , M. Neveselý [-] - J. Žirovnický [-] , F. Krejčí [-] , D. Švrčula [-] , L. Jelo [-] - O. Neplech [-] , P. Varyš [-]

ŽK: 85. M. Hovorka , 89. J. Košík - 85. M. Neveselý . ČK: 80. J. Flieger .
Hráči zápasu: J. Žirovnický , J. Kosprt .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: KŘIVKA František - NĚMEC Ladislav (N), VARYŠ Petr (N).