Řepín dotáhl proti Jeviněvsi dvoubrankovou ztrátu

0

V prvním zápase sezony 2017/2018 3. třídy okresu Mělník přivítal domácí Řepín hosty z Jeviněvse. Hrálo se na pěkném trávníku za slunečného počasí před poměrně vysokou diváckou kulisou...

Hráči se divili rozhodnutím sudího

První čtvrthodinku drželi domácí míč na svých kopačkách a hosté spíše běhali bez míče, až se mohlo zdát, že takto jim musí brzy dojít síly. Ovšem gólovou situaci si domácí vytvořit nedokázali a naopak postupně začali vystrkovat růžky Jeviněvští. Hýřili pohybem, poctivě napadali a dokázali jít přímočaře do vápna soupeře. Ovšem většinou zakončovali mimo branku a pár zakončení zlikvidoval domácí golman. Na druhé straně si domáci v prvním poločase vytvořili dvě střelecké příležitosti, se kterými si golman také poradil. Velký rozruch také vyvolaly nepřesné výroky rozhodčího, jež byl tentokrát nejslabším článkem na hřišti.

Čtyři góly

Ve druhém poločase byli Jeviněvští lepším týmem na hřišti, vytvořili si několik gólových příležitostí, ale do branky míč dostal až Jirka Kokšál v 60. minutě. Pár minut nato domácí obránce fauloval v pokutovém území Martina Rozsypala a Honza Broft zvýšil vedení Jeviněvse na 2:0. Několik dalších šancí, které si hosté vytvořili aktivní hrou a bojovností, zůstalo nevyužito. Dobře fungovaly všechny řady hostujícího týmu a zejména v záloze byla znát fotbalovost díky letním posilám. Nápaditost a přímočarost dopředu a poctivost při bránění. To byly hlavní aspekty, které dohromady vedly k sympatickému a kvalitnímu výkonu Jeviněvských.

Ovšem ani tak se jim nepodařilo odvézt si všechny tři body. Domácí totiž také rozhodně nesložili zbraně a když už se nemohli dostat do pokutového uzemí (to se jim podařilo za druhý poločas jedinkrát a byla z toho tyč!), stačily jim dva dobře kopnuté tresňáky a bylo vyrovnáno. V posledních deseti minutách už šancí ubylo, Jeviněves ještě zahodila tutovku, když si Tomáš Janovský alias Jumbo šlápl na míč v momentu kdy mohl postupovat sám na domácího brankáře. Vše si vynahradil při pokutových kopech, které následovaly po nerozhodném výsledku a které postupně proměnili Macák, Paul, Schoř a právě Jumbo a protože dva domácí hráči při penaltách selhali, vezla odvezla si Jeviněves z Řepína možná trochu překvapivě, ale zaslouženě, dva body.

AUTOR: Jaroslav Kysela