22.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

--

--

Tahák kola ovládl strach o brankáře Kubíka. Po hrůzostrašném střetu pro něj musela sanitka

25

Vodňany s Týnem živí naději na zisk prvního místa, ve vzájemném souboji se ale rozešly s remízou, která nahrála ostatním celkům a pronásledovatelům. Za Týn musel více než poločas odchytat útočník Vařil, protože gólman Kubík byl odvezen záchrannou službou. V nemocnici zůstal na pozorování s těžkým otřesem mozku.

Kubík odnesl střet těžkým otřesem mozku

Domácí do zápasu vtrhli jako velká voda a Týn se jen bránil útočným výpadům soupeře. První poločas patřil jasně domácím barvám, jenomže týnský gólman Kubík rychlou změnu skóre nepřipustil. Hrachovec, Polanský, Kunc, Rauscher, Malík - výčet jmen vodňanských hráčů, kteří si neporadili s tutovými pozicemi, byl dlouhý. A tak udeřilo po rychlém brejku na druhé straně! Ve 24. minutě tak z první velké šance hostů překonal Váverku Houska - 0:1.

Vzápěti ale bylo srovnáno. Po souboji střílel z rohu velkého vápna Hrachovec, míč se otřel o blokujícího hráče, střela tak změnila směr a Kubík se jen bezmocně ohlédl, jak balón padá přesně k zadní tyči - 1:1. Domácí nadále tlačili, ale další gólovky zahodili. Pak přišel smutný moment zápasu. Ve 40. minutě se opora Týna Milan Kubík při vybíhání střetl s protihráčem a hřiště ovládl strach. Brankář narazil do soupeře hlavou, roztrhl si ucho, na hřiště musela pro omráčeného gólmana přijet záchranka. Na hodnocení střetu se sice oba tábory neshodly, kdy domácí považovali střet hráčů za penaltový, zatímco hosté za nebezpečnou hru útočníka, ale shodují se v tom, že to není to důležité. Naopak zdravotní stav brankáře byl prioritou pro oba trenéry. „Nějaká penalta není důležitá, podstatné je, aby se Kubík uzdravil a byl v pořádku," vzkazoval vodňanský Hrachovec.

Do týnské brány tak musel do zbytku zápasu kanonýr Vařil.

Bod pro oba

Ve druhém poločase domácí tlak uvadl, hosté postupně začali soupeře fyzicky převyšovat a v závěru to byli oni, kdo tahal za delší konec. Žádná větší šance natož branka se ale neurodila a tak se aspiranti na titul rozešli s remízou.

FK Vodňany
Václav Hrachovec (trenér): „Jsme zklamaní, protože jsme měli jednoznačně vyhrát. Kdybychom po půli vedli 5:0, soupeř by se nemohl divit. Byli jsme jasně lepší, ale neproměnili své šance. Z rychlého brejku jsme místo toho inkasovali. Do půle jsme vyrovnali, ale neproměnili jsme další dvě tři příležitosti. Byl to z naší strany festival zahozených šancí. Ve druhé půli se hra srovnala, my jsme odešli, od 70. minuty byl zase lepší soupeř. Za první poločas ale kluci zaslouží pochvalu, hráli agresivně, napadali soupeře, získávali míče, jen škoda těch šancí. Hráčem zápasu od nás levý bek David Šourek. Za celý klub přeji brankáři Týna brzké uzdravení.“

FK Olympie Týn nad Vltavou
Jiří Orlíček (trenér): „Vodňany měly v úvodní části zápasu tři gólové příležitosti, brankář Kubík nás ale držel. Pak jsme skórovali my po brejku, hostující gól raději nebudu komentovat, byť byl vlastní. Vodňany měly pak další šance. Pak se zranil Kubík, já neměl druhého brankáře, takže šel chytat útočník Vařil a museli jsme přeskupit sestavu. Mrzí mě, že než zranili našeho brankáře, tak na jejich vápně byl jasný faul na Vařila, rozhodčí to pustil a z protiútoku se stala ta srážka. Kubík má těžký otřes mozku, museli ho odvézt záchrankou. Nějaký výsledek mě nezajímal, zajímal mě pouze Kubíkův zdravotní stav. Domácí řvali, že chtěli penaltu, pro mě to je absolutně zcestné. Kdyby byl v bráně Petr Skála, tak by toho kluka teď křísili na ARU, ten by totiž šel kolenem dopředu a normálně by ho sroloval. Jenomže Milan Kubík je devatenáctiletý slušný kluk a na tu slušnost bohužel dojel. Má těžký otřes mozku a zůstal v nemocnici na pozorování. V e druhém poločase jsme Vodňany už k ničemu nepustili, dobře jsme to odbránili, měli jsme dva náznaky šancí, už jsme trochu hráli, remíza nakonec asi spravedlivá. Hráčem zápasu Kubík!“