19.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2017-2018

--

Chlístov nestačil na Blatnici

10. R. Hruška , 56. R. Hruška - 4. M. Sova , 9. M. Sova , 22. M. Sova (p.) , 32. M. Sova , 55. J. Trnka , 68. M. Trnka
16

Fotbalisté Chlístova se proti Blatnici dočkali vysoké domácí porážky, o kterou se hlavně postaral hostující kanonýr Milan Sova

Sova řádil

V dalším mistrovském utkání Chlístov přivítal na domácím hřišti soupeře z Blatnice. Již před zápasem museli domácí vyřešit post brankaře. Vzhledem k tomu, že Jaroslav Belvončík je dlouhodobě zraněn a Jiří Mastný musel odcestovat mimo republiku nastala situace, kdy do branky se musel postavit některý z hráčů. Této role se dobrovolně ujal Miroslav Svoboda. Jeho situaci mu spoluhráči vůbec neusnadnili, protože hned ve 4. minutě zahrával soupeř rohový kop, který domácí obránci špatně odhlavičkovali a předložili míč na malém vápně Milanu Sovovi, který bez problémů poslal soupeře do vedení. O pět minut později ten samý hráč skórovat podruhé a soupeř vedl o dvě branky. Na toto domácí zareagovali ještě vcelku dobře . V 10. minutě zahrával volný přímý kop ze středu hřiště Ladislav Hrbáček, dlouhým míčem našel na levé straně Karla Kocmánka, který zatáhl míč do vápna a přihrávkou před prázdnou brankou našel Romana Hrušku, který snížil na 1:2.  V probíhající 22. minutě domácí nesmyslně faulovali soupeřova hráče v pokutovém území. Hlavní rozhodčí neváhal a odpískal pokutový kop. Na značku pokutového kopu si míč postavil opět Milan Sova a i když Svoboda směr jeho kopu vystihl vsítil třetí branku hostů. Od této doby bylo na hřišti pouze hostující mužstvo. Domácí přestali hrát, nevymysleli žádnou kombinaci, přestali bojovat, u všech míčů byli později a hlavně při standardních situacích nedokázali pokrývat hráče. V probíhající 32. minutě na hostující polovině vyprodukovali další z mnoha nepřesných přihrávek, po které hosté založili rychlou brejkovou situaci. Na konci této akce byl zase Milan Sova, který šel sám na Svobodu, nedal mu vůbec žádnou šanci a vsítil tak svoji čtvrtou branku v utkání.

Hosté v pohodě výhru uhájili

Druhý poločas domácí odehráli ve stejném stylu jako druhou polovinu prvního poločasu, kdy ještě navíc odešli fyzicky a působili značně odevzdaným mužstvem. Tohoto soupeř využil v 55. minutě. Po zahrávaném rohovém kopu v prostoru pokutového území nechali samotného Jiřího Trnku, který nikým neatakován zavěsil hlavou pátou branku hostů. O minutu později z hranice velkého vápna zahrávali domácí volný přímý kop, ke kterému se postavil Roman Hruška a technickou střelou snížil na 2:5. Od této chvíle již domácí soupeřovu branku vážně neohrozili. Na konečných 2:6 upravil v 68. minutě Michal Trnka, který si opět ideálně naběhl na centrovaný míč do vápna a hlavou nedal Svobodovi žádnou šanci. Do konce utkání si ještě soupeř vytvořil několik brankových příležitostí a jen díky Svobodovi v domácí brance Chlístov neinkasoval další branky.

SK Slavia Chlístov
Špaček Milan, trenér: Tři body pro soupeře v tomto utkání byly zcela zasloužené, byl lepším mužstvem na hřišti, předváděl rychlé kombinace, jednoduchý fotbal se spoustou vypracovaných šancí a z projevu jejich hry byla vidět chuť po vítězství. Z našeho projevu hry byla naopak vidět nechuť ke hře, chyběla bojovnost, kazili jsme i ty nejjednodušší přihrávky, v soubojích jsme byli nedůrazní, pomalejší, špatně jsme pokrývali hráče při standardkách a hlavně jsme soupeři nestačili fyzicky, zápas jsme prostě odchodili.

M. Svoboda [-] - Z. Nováček [-] (72. M. Granát [-] ) , J. Uhlíř [-] , D. Brestovský [-] , L. Hrbáček [-] - M. Kovář [-] , K. Kocmánek [-] , M. Rygl [-] (72. M. Patočka [-] ) , T. Kuchařík [-] (46. L. Smolík [-] ) , M. Kuchařík [-] - R. Hruška [-] -