21.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2017-2018

--

Rudíkov připravil Třebenicím první jarní porážku

17. O. Štolpa , 34. V. Skryja , 38. J. Trnka , 58. M. Mikyska , 60. M. Skryja
12

Vítěz soutěže z Rudíkova si na domácím hřišti v souboji s druhými Třebenicemi připsal další výhru a ukázal svoji suverenitu

Domácí se prosadili hned třikrát

Domácí se do první vyložené šance dostali hned ve 3. minutě, kdy po chybě hostujícího stopera šel sám na brankáře hostů Skryja M., brankář však souboj vyhrál a konečky prstů vytěsnil míč na rohový kop. Krásná akce ze strany domácího týmu volala po gólu v 5. minutě, to si Trnka J. narazil se Štolpem a i on se řítil sám na brankáře, vystřelil a trefil brankářovy nohy. Rychlonohý Trnka J. utekl po pravé straně v 10. minutě, ale nepodařilo se mu poslat míč na volné spoluhráče před brankářem hostů. Domácí fanoušci si poprvé zakřičeli gól v 17. minutě, stoper Pažourek nakopl míč za obránce hostů, tam si naběhl Štolpa a hlavičkou poslal míč přes brankáře do sítě. Hned minutu na to o sobě dali vědět hosté, podnikli útok po pravé straně a následoval centr do vápna domácího týmu, obrana domácích zvládla míč odkopnout. V 19. minutě to byl opět šikovný Trnka J., který udělal kliku obránci a už byl před brankářem, přihrál lépe postavenému bratrovi Trnku P., ale ten přestřelil bránu. Přišla 22. minuta a dalekonosná rána Trnky P., míč skončil těsně nad břevnem. Ve 29. minutě se pustil do útočení mezi stopery hostů Trnka P., míč mu však utekl k brankáři. Hosté podnikli rychlý protiútok, domácí středopolaři propadli a na domácího brankáře Doležala se řítil hostující Furiš, jeho střelu Doležal vyrazil na rohový kop. Ve 30. minutě to byl opět útok hostů po pravé straně, následoval centr do vápna a ve vápně míč zasáhl ruku domácího Trnky P., následoval PK, ke kterému se postavil Bárta, ale vysoko přestřelil branku. Opět přišlo ke slovu pravidlo „NEDÁŠ – DOSTANEŠ“, ve středu hřiště si vybojoval míč Trnka P., poslal šajtlí přihrávku na Skryje V., který se řítil na brankáře, míč napálil bodlem a ten šel nechytatelně od tyče do sítě, bylo to 2:0 v době, kdy se hosté začali dostávat do hry. Domácím narostla křídla a Trnka J. utekl po pravé straně ve 35. minutě, ale jeho centr na spoluhráče vystihl brankář a míč chytil. Ve 37. minutě zahráli domácí centr do vápna, kde se sám před brankářem objevil Štolpa, míč tečoval do protipohybu brankáře, ale ten zázračně stačil míč zastavit nohou. Aktivita domácích přinesla ovoce ve 38. minutě, to jeden ze stoperů hostů špatně odehrál míč, míče se zmocnil Trnka J. a svůj únik konečně zakončoval sám a poslal míč k tyči do sítě. S hosty to mohlo být do poločasu ještě horší, ve 40. minutě utekl po pravé straně Trnka J., kdo také jiný, šel sám na brankáře, ten mu zmenšil střelecký úhel a tak přihrál Skryjovi M., který překopl prázdnou bránu a tak se šlo do kabin za stavu 3:0.

Domácí nadělili hostům bůra

Hned v první minutě druhého poločasu podnikl individuální akci domácí Štolpa, obešel obránce a byl sám před brankářem, pokusil se zakončit technicky k tyči, ale míč skončil vedle tyče na odkopu. Ve 47. minutě to byl Trnka J., který se vydal na sólovou jízdu, prošel do vápna, položil si brankáře, ale místo střely do prázdné brány ještě přihrával Skryjovi M., k němu však míč nedoputoval. V 58. minutě se k míči ve vápně hostů dostal domácí kapitán Mikyska a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, míč skončil v síti hostů po čtvrté. V 60. minutě si vzal míč Skryja M., utekl všem a podél brankáře poslal míč do sítě, to už bylo 5:0. V 66. minutě poslal z levé strany centr domácí Dobrovolný, našel ve vápně hlavu Štolpy, ten hlavičkou poslal míč mimo bránu. V 71. minutě bratrská spolupráce, Trnka P. poslal míč na Trnku J. a ten rozvlnil jen boční síť branky. V 85. minutě se ve druhém poločase dostali ke slovu i hosté, podnikli útok po pravé straně, následoval centr do vápna, míč nepochopitelně propadl mezi stopery, překvapeni byli i hostující útočníci a tak nabídnutou příležitost nevyužili. Poslední zápis do listiny střelců mohl udělat domácí Skryja M. v 86. minutě, vystihl hlavičkou poslaný míč od stopera na brankáře, v těsném kontaktu s brankářem však už míč do sítě neusměrnil. Ve slušně hraném utkání bez karet vyhráli domácí přesvědčivě 5:0.

FK Rudíkov
Trnka Jaromír, trenér: Začali jsme velice dobře, po několika zahozených šancích jsme se ujali vedení. Soupeř své šance zahodil a to včetně penalty a tak jsme zaslouženě vyhráli velkým rozdílem.

FK Rudíkov
L. Doležal [-] - J. Pažourek [-] (81. Z. Trnka [-] ) , Z. Skryja [-] , J. Dobrovolný [-] , D. Lehký [-] - V. Skryja [-] (60. J. Koch [-] ) , M. Mikyska [-] , P. Trnka [-] , J. Trnka [-] (73. R. Votava [-] ) - O. Štolpa [-] , M. Skryja [-]

Horácký klub Třebenice
A. Nykl [-] - R. Kunce [-] , P. Vrbka [-] , J. Fiala [-] , J. Bárta [-] , J. Čtvrtníček [-] , J. Jaroš [-] , M. Furiš [-] (64. M. Ondráček [-] ) , P. Smilek [-] , L. Buchal [-] , V. Fiala [-]

Hráči zápasu: Z. Skryja , M. Skryja .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: NOVOTNÝ František - SALÁK Milan (N), CEJPEK Radek (N).