18.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2017-2018

--

Utkání mezi Hobzím a Halámky hrubě ovlivnil rozhodčí

31. O. Dokulil (p.) , 45. O. Dokulil , 86. M. Distel - 4. L. Slavík
29

Radost z fotbalu na amatérské úrovni v nedělním letním odpoledni velmi brzy vyprchala, poté co se od cca 20. minuty do zápasu naplno vložil hlavní "krajský" rozhodčí Miroslav Náprava, který svým ubohým a směšným výkonem sestřelil velmi vědomě společenství klubů Halámky/Hranice. Ti přitom cestovali cestovali pro čistý "zářez" cca 100km. Má to vůbec smysl hrát, když je předem daný výsledek? Zdatně mu při tomto trapném výkonu sekundoval pomezní Havlík starší a oba hrubým způsobem ovlivnili průběh a konečný výsledek utkání ve prospěch domácích.

Domácí otočili nepříznivý výsledek

Hosté nastoupili do zápasu velmi koncentrovaní a byli připraveni na antifotbal nakopávaný pouze dlouhými míči ze strany domácích. Připravili se na tento způsob hry Starého Hobzí a naopak po dlouhém pasu od J. Herzoga na Ladislava Slavíka poprvé udeřili již ve 4. minutě, když dělovkou nedal gólmanovi šanci a pod víko zavěsil 0:1. Domácí se nemohli dlouho ke svému stylu dostat a prvních 20. minut nehráli dobře. Poté se osmělili a poprvé z dálky přestřelili. To ve 27. minutě se dostal stoper Dokulil ke střele, kterou Záviš jen vyrazil, ale domácí útočníci stáli v ofsajdu. No a když se domácím stále nedařilo srovnat, přispěchal na pomoc sudí Náprava s pomezním Havlíkem starším. Ve 31.minutě došlo k faulu na stopera hostí Kollmanna, když ho šlapákem sundal domácí hráč, stoper zůstal ležet, hra pokračovala a najednou z ničeho nic se pískalo a Náprava ukázal kupodivu všech na penaltu. Neskutečný šok a divadlo zároveň. O den dříve přitom stejný sudí pískal utkání I. A třídy Vodňany - Slavia ČB...takže tento rádoby "odborník" a kazič fotbalu se rozhodl něco pro domácí udělat. Ondřej Dokulil 1:1 z penalty. Poločas se zdálo, že skončí remízou, sudí nastavoval čtyři minuty a asi v 50. minutě stále prvního poločasu se rozhodl pomoci Hobzí podruhé. Trestný kop na hranici vápna po opět vymyšlené situaci a Ondřej Dokulil 2:1. A bylo po jakékoliv iluzi, jak asi toto utkání skončí. Ihned potom byl ukončen poločas. Je k zamyšlení, jak se chtějí domácí za jakoukoliv cenu zachránit a jestli má krajský rozhodčí zapotřebí se nechat takto ponižovat a absolutně nezvládat zápas. Asi do toho kraje nepatří.

Domácí získali všechny body

Do druhé půle opět lépe vstoupili hosté a mohli po dobré přihrávce od L. Slavíka na volného Svobodu srovnat, ale ten doslova z malého vápna trestuhodně minul prázdnou branku. Domácí opět zaspali a přenechali hru hostům, evidentně se báli o srovnání stavu. A tak musel opět pomoci hlavní sudí. Když už se hosté dostávali do útoku, tak je vždy nějakým drobným zapískáním ponechané výhody nebo podobnými výroky zkrátka zastavil. V této předem připravené atmosféře se nedalo prostě hrát a hosté byli odsouzeni dávno dopředu k prohře. Jediné měřítko snesl druhý pomezní p. Saidl, který opravdu mával a posuzoval situace poctivě a spravedlivě. A tak tato ubohá fraška a komedie pomalu směřovala ke zdárnému a slavnému zisku tří bodů pro domácí. Hosté se sice snažili bojovat s větrnými mlýny, několikrát prostřídali, hráli fér, vraceli míče do hry při zranění domácích, ale vše ostatní bylo marné. V 86. minutě pak hostující J. Herzog zapomněl pohlídat volného Matěje Distela a ten hlavou zvýšil na konečných 3:1. Smutné představení dvou herců arbitrů, zlost, vztek hostů. A takhle se kope o záchranu.

AUTOR: Jiří Samec

TJ Dyje Staré Hobzí
Ondřej Dokulil (hráč): Ohlas k zápasu: Skutečnost, že mám názor na hráče z Halámek ještě neznamená, že jsem schopen nějakým způsobem ovlivnit chod zápasu nebo rozhodčího. Ano, k Halámkám jsem se vyjádřil, ale byl jsem schopen podat ruku po zápase, což se o některých říci nedá. O hrubých nadávkách na adresu rozhodčího v komentáře p. Samce nepadlo ani slovo, o kopnutí do hlavy taky ne, ač bylo nechtěné, reakce hostujícího hráče byl naprosto neadekvátní. Zajímavé, jaké informace má p. Samec o penaltě a trestném kopu, mluvil jsem s jinými fanoušky a ti se vyjádřili o zřejmosti obou situací úplně opačně. Průběh zápasu byl popsán a klasický komentář rovněž...a to jsme se na konci minulé sezony podivovali, jak je možné, že Halámky vyhrály v Kunžaku 5:3, ale psalo se, že zaslouženě...

TJ Sokol Halámky/Hranice
Jiří Samec (vedoucí mužstva): Chce se mi zvracet ,jak kdysi řekl Postránecký v Černých baronech....člověk si říká, jestli má vůbec krajský sudí p. Náprava zapotřebí takhle úmyslně, zákeřně a hlavně vědomě kazit fotbal? Den předtím píská I. A třídu ve Vodňanech a druhý den se totálně poníží, znemožní a odpíská takovou prasárnu v okrese? Má tento člověk vůbec svědomí a sílu pískat kraj? Myslím, že ne a pomezní sudí p. Havlík starší mu zdárně sekundoval. Po tomto nemá vůbec cenu někam jezdit 100 km, když je výsledek předem dán a to si může p. Dokulil z Hobzí vyvracet a psát co chce, jasně své názory ostatně cca před 14 dny zde vyjádřil vůči nám. Samotní místní fanoušci se podivovali nad nesmyslnou a vymyšlenou penaltou, stejně tak trestným kopem, co upekli oba pánové. Jediný kdo asi nedržel basu, byl druhý pomezní p. Saidl, který mával a posuzoval situace poctivě. Jinak to byl hnus, hanba a ostuda fotbalu, kterým se chce člověk jen bavit na okresní úrovni. Dnes to bohužel nešlo.

L. Vlasák [-] (46. Z. Bican [-] ) - Z. Fišer [-] , M. Habr [-] (83. R. Přikryl [-] ) , V. Zejda [-] , P. Zejda [-] , O. Dokulil [-] , H. Bican [-] , P. Distl [-] - M. Distel [-] , D. Malášek [-] (40. F. Štibich [-] ) - O. Lička [-]

D. Záviš [-] - M. Svoboda [-] (59. J. Bednář [-] ) , M. Slavík [-] , L. Slavík [-] , P. Novák [-] , P. Kollmann [-] , K. Juráň [-] (75. P. Kubák [-] ) , J. Herzog [-] , A. Havel [-] (46. P. Trsek [-] ) , K. Decker [-] , R. Adensam [-] (18. R. Herzog [-] )

ŽK: 36. O. Lička - 39. P. Novák .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Náprava Miroslav - HAVLÍK Zdeněk, SAIDL Radek.