V souboji dvou neporažených zaslouženě zvítězila hostující Náměšť

27

18. kolo k sobě zavedlo soupeře, kteří zatím na jaře nepoznali jiný pocit, než pocit výhry. Nadále vítězným mančaftem tak už je jen Náměšť, která suverénně vyhrála v Dukovanech.

Hosté šli do dvoubrankového trháku

Ve šlágru kola dvou týmů s jarním plným bodovým ziskem přivítali čtvrté Dukovany druhou Náměšť a ta byla hned od začátku lepším týmem a zejména Klíma měl v úvodní čtvrthodince hned tři velmi dobré příležitosti, ale na gól se ještě čekalo. Domácí hráli zatažení na své polovině a jenom ojediněle vyráželi do brejků, ale žádnou větší příležitost si nevypracovali. Ve 34. minutě Klíma po zranění střídal a nově příchozí Martin Anna hned prvním kontaktem s míčem ve 36. minutě otevřel skóre zápasu, když přehodil brankáře 0:1. Hned ve 40. minutě pronikal před branku Jonák, byl faulován a k trestnému kopu se postavil Martin Homola a trefil přes zeď parádně k tyči 0:2

Snaha domácích o vstřelení alespoň čestného gólu

Kdo čekal po přestávce nějaké zdramatizování musel být zklamán, domácí hru více otevřeli a hosté začali ihned trestat - v 48.minutě unikl Michal Šimončič a bylo to 0:3. V 53.minutě opět rychlý Šimončič a bylo rozhodnuto - 0:4. Hosté pokračovali v exhibičním tempu a připravili pro diváky akci, které museli zatleskat i domácí fanoušci, Durajka se před šestnáctkou uvolnil, narazil si se Šimončičem a řítil se do vápna a kde byl již sám proti vybíhajícímu brankáři, ale jedním dotekem ještě poslal míč kolem brankáře a na Martina Annu zírala zcela prázdná branka a upravil na 0:5. Je třeba uznat, že i za rozhodnutého stavu měli Dukovany snahu vstřelit alespoň čestný úspěch a to se nakonec podařilo když se probil středem obrany Hložek a prostřelil Bartoška. Zatím co Náměšť si zápas již spíše užívala, domácí bojovali a hned v 67. minutě snížil po chybě v rozehrávce Řezáč na 2:5. Další zdramatizování již však hosté nedovolili a utkání bez problémů dovedli do zaslouženě vysoké výhry.

FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice
Jan Jabůrek, vedoucí mužstva: Hned od začátku zápasu jsme na soupeře vlétli a byli jsme lepším týmem, Dukovany hrály zatažené na vlastní polovině a k ohrožení naší branky se moc nedostaly. Ve druhém poločase probíhal zápas v exhibičním tempu, ale domácí se snažili vstřelit alespoň čestný gól.

Místo: Dukovany. Počet diváků: 250.