25.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2017-2018

--

Další přestřelku v Nových Syrovic tentokrát lépe zvládli hosté z Herálce

27. T. Lang , 74. M. Sosnar , 76. T. Lang (p.) - 6. V. Uchytil , 16. D. Okurka , 69. M. Boháč , 79. M. Boháč
11

Již přes měsíc čekají na výhru novosyrovičtí, kteří ani v dalším zápase neuspěli a připsali si porážku od silného Herálce.

Hosté šli do vedení

Za teplého počasí jsme začali aktivně a s chutí. Dálnici pro rozběhnutého Kováře viděl Kysilko, záložník si navedl míč až k vápnu, ale na dlouhou nohu nastřelil pouze jednoho z obránců. Za aktivitu jsme byli odměněni v 6.minutě. Vítězný souboj svedl na půlící čáře Veselský, následně se výborně uvolnil Okurka a jeho kolmice vyslala samotného na Nováka Uchytila. Ten jakoby v novém dresu získal střelecké sebevědomí a s naprostým přehledem nás poslal do vedení, 0:1! Syrovice se hnaly do protiútoku po špatné rozehře Cacha, Vlček si však počínal vyplašeně a zajímavou příležitost zhatil nepřesnou přihrávkou. Ten samý hráč měl šanci na reparát po ztrátě ve středu hřiště, tentokrát mu překazil gólové plány Černý. A do třetice se úspěšně neprezentoval Vlček po roztáhnutí hry do šířky, centrem našel ve vápně pouze Kysilka. Jak na to jsme předvedli domácím v 16.minutě, Skála si famózně počínal proti dvěma protihráčům a nechal je ulehnout na vyprahlý trávník, postupoval až k vápnu, kde se štěstím protlačil balon na Okurku a ten zkušeně zvýšil na 0:2! V následujících minutách jsme měli hru pod kontrolou, bylo zřejmé, kdo je na tom fotbalově lépe. Jako blesk z prosluněného nebe tak působilo snížení Syrovic v 27.minutě. To jsme si nepozorně počínali na kraji obrany proti Langovi, jeho ránu nejdříve vyrazil Tichý, ale na následnou dorážku stejného hráče již nedosáhl, 1:2! Když předskočil protihráče Cach a následně obešel i druhého, postupoval až k vápnu, mezi stopery mu byla vystavena stopka. Nadvakrát vrácený balon do vápna nešikovně odkopl Kysilko pouze na vápno, střelu Marka ale stačil ztečovat na roh. Dravý průnik Kováře byl zastaven jen za cenu faulu za velkým vápnem, netradiční exekutor Ptaszek se o další šance k rozehrávání standardek příliš hlasitě nepřihlásil, bránu vysoko přestřelil. Po narážečce se Slováčkem ostře centroval Skála, pobídku vystihl Toman, Veselský zabojoval a získal roh. Nedorozumění ve středu hřiště a uklouznutí Ptaszeka dovolilo postupovat vstříc Tichému Jenerálovi. Ten měl tu čest poměřit se s Černým a nejen že v souboji na plné čáře prohrál, ale ještě fauloval. Po vystihnutí rozehrávky Veselským spěchal s přihrávkou do vápna Uchytil, Skála slabší nohou bránu netrefil. Nepozornost Langa, který přihrával směrem k vlastní brance na zapomenutého Uchytila, musel skluzem řešit Fouma. V poločase jsme vedli 1:2!

Střídající Boháč zařídil tři body

Druhé dějství začalo naší velkou příležitostí. Toman kontroloval balon na odkop od brány, zabojoval však Slováček a získal míč pro Skálu, ten posadil centr přímo na hlavu Kovářovi. Jeden z nejmenších hráčů na hřišti si snad nechtěl pocuchat účes, jinak si nelze vysvětlit, že zblízka minul tři tyče. Na hřiště se krátce po začátku dostal nejlepší střelec Syrovic Sosnar a ihned nám začal dělat problémy. Po faulu na hranici velkého vápna měl ideální příležitost ke střele ze standardky. Zhruba v ten stejný moment se začalo utkání vymykat kontrole hlavnímu sudímu a třeba při stavbě zdi byli žlutou kartou oceněni hned tři naši hráči. Když se konečně mohlo rozehrát, Sosnar orazítkoval tyč Tichého branky a Lang z dorážky trestuhodně netrefil bránu. Přetažený centr vracel zpět Kovář, Skála si při zpracování bohužel pomohl rukou. Po šikovném uvolnění přihrával před bránu Uchytil, k zakončení se tlačil Kovář, který ale byl vystaven ofsajdu. K vápnu se protlačil Sosnar, pálil jenom do dobře postaveného Černého a celou situaci uklidnil Ptaszek. Bláznivou desetiminutovku jsme odstartovali v 69.minutě. Učebnicově se zády k bráně uvolnil Uchytil a tento rozjetý express se nikomu nepodařilo vykolejit, proto měl dostatek času přesnou přihrávku narýsovat před poloprázdnou bránu Boháčovi, kterému nezbývalo nic jiného než zvýšit na 1:3! Definitivní rozhodnutí měl na kopačce znovu náš žolík nebo spíše trumfové eso, ale v následujících minutách se spíše přihlásil do role záporáka. Na hřišti exceloval Uchytil, toho ďábla nebylo možné v sobotním odpoledni chytit, na chvíli ho alespoň trochu po průniku z boku zastavil Novák, pokus Skály se odrazil k Boháčovi, který uklízel balon do prázdné brány, ale Novák zázračně střelu vytáhl na roh. Trest přišel hned dvojitý. Po propadáku u lajny centroval před bránu Svoboda a Sosnar potvrdil vizitku kanonýrka, v 74.minutě snížil na 2:3! A za dvě minuty bylo srovnáno, když příliš dlouho čekal Boháč, promáchl Ptaszek a se štěstím postupoval sám na bránu opět Sosnar, vyběhnuvší Tichý neměl na výběr a ze souboje již uhnout nedokázal, nařízenou penaltu proměnil Lang a srovnal na 3:3! Ihned jsme se vrhli do útoku a za 3 minuty si vzali vedení zpět. Po několika centrech a rozhození obrany Syrovic se vyhnul ofsajdu Slováček a zpracoval přesný oblouček Skály, následně před bránu poslal stejně nadýchaný obláček přímo na hlavu Boháče a ten si vzal zpět nálepku hrdiny, 3:4! Naše vedoucí branka vzbudila vášně na hřišti i v hledišti, domácí reklamovali vehementně ofsajd, situace byla ošemetná, zřejmě však posouzena správně. Závěrečnou desetiminutovku jsme dohrávali na jistotu, vzadu se s tím nepárali a snažili se držet balon na soupeřově polovině. Ještě jednou si tak mohli zadáci Syrovic prohlédnout záda Uchytila, který možná bude vyčerpané zadáky budit ze spaní ještě dnes, jeho rychlosti bohužel nestačili ani spoluhráči a nadějnou přihrávku do vápna nikdo nezachytil. A tak když jsme úspěšně odklidili poslední dva nákopy, venku jsme se rozloučili vítězně.

TJ Sokol Herálec
Lucie Peňázová, vedoucí mužstva: V utkání jsme brzy vedli 2:0 a hru kontrolovali, poté Syrovice snížily a museli jsme se mít na pozoru. Po přestávce jsme zvýšili náskok a místo toho, abychom definitivně rozhodli, přišly opět zbytečné chyby a vyrovnání. Naštěstí se nám podařilo ihned odpovědět a závěr jsme si již pohlídali.