31

Rapotice se utkaly s rezervou Velké Bíteše, a tu díky Valsovi, který v Bíteši působil, zdolaly nejtěsnějším možným rozdílem.

Valsa otevřel skóre

V Rapoticích se utkaly dva týmy, které mají na jaře úplně odlišné výsledky. Rozjetý lídr z Rapotic na svém hřišti přivítal trápící se rezervu divizní Velké Bíteše.

Hosté přijeli ve velmi silné sestavě, a tak se na rapotické půdě hrál vyrovnaný fotbal, avšak s minimem šancí na obou stranách. Hosté zahrozili dvakrát hned na začátku zápasu, ale branku nevstřelili. Jediná branka zápasu padla v 15. minutě, kdy se z hranice velkého vápna prosadil prudkou přízemní střelou k tyči Radek Valsa, který ještě nedávno ve Velké Bíteši úspoěšně působil - 1:0. Poté se hrálo v oboustranně vysokém tempu. Domácí se snažili kontrolovat hru, zatímco Bíteš spoléhala na rychlé brejky či dlouhé balóny na Pohla. Ve 30. minutě se opět vyznamenal bítešský brankář, kdy na poslední chvíli vytáhl střelu Milana Laše z přímého kopu na hranici vápna. Do kabin se i přes několik šancí domácích šlo za těsného stavu 1:0.

Domácí si vedení pohlídali

Hosté se ve druhé půli snažili o vyrovnání, ale naráželi na pevnou defenzivu domácích, která je na jaře takřka neprostupná. Zvýšit vedení Rapotic mohl Petr Matoušek, ale narazil na brankáře hostů Michala Pelána. Největší šanci na navýšení skóre měli domácí v 74. minutě, kdy brejk tři na jednoho vedl Michal Sobotka, ale místo přihrávky na Valsu, či Martina Laše se pokusil překvapivou střelou překonat Pelána, který byl poměrně daleko z branky, ale střela mu nesedla a z nadějného brejku byl pouze odkop hostů. Hru Bíteše oživil střídající Damien Strangio, jenž se ocitl v dobré šanci v 69. minutě, ale Laš jeho střelu dokázal na přední tyči nohama vyrazit. Hosté mohli srovnat v 75. minutě, ale samostatný únik hostujícího hráče zhatil skvělým obranným zákrokem Jan Matoušek, a tak gólman Tomáš Laš zůstal neohrožen. Zápas skončil těsným vítězstím Rapotic, které mají čele tabulky už 11 bodový náskok.

Rapotice čeká v příštím kole zajímavý zápas na hřišti Měřína. Velká Bíteš hraje doma se Štěpánovem.

FC Rapotice
Aleš Kolařík (vedoucí): Musím říci, že se hrálo kvalitní utkání se spoustou soubojů a šancí a jen dobré zákroky brankářů stály v cestě vyššímu skóre. Ve druhé půli jsme měli několik slibných možností skóre navýšit, zvláště mě mrzí nedotažené brejky. Hosté prostřídali dostali se do několika šancí a v 79. minutě mohli po chybě ve středu obrany vyrovnat, ale samostatný nájezd neproměnili. Poslední desetiminutovku už jsme se soustředili pouze na udržení výsledku a hostům jsme žádnou další možnost k vyrovnání nedovolili.