18.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

--

Stařeč veze bod z Luk

31

Stařeč povzbuzena výhrou nad Velkým Beranovem jela do Luk nad Jihlavou a po skvělém úvodu veze domů cenný bod.

Po půli nerozhodně

Luka nad Jihlavou byla jasným papírovým favoritem, ale stařečtí již během jara ukázali, že se o svoje setrvání v soutěži budou rvát do samého konce, o čemž se před týdnem přesvědčil Velký Beranov.

Vstup do zápasu vyšel Starči na jedničku. Hned v 5. minutě zápasu se individuálně prosadil Martin Linhart, který se odhodlal k akci přes tři hráče a svůj průnik zakončil tak, že Kanswohl v domácí bráně neměl šanci - 0:1. Chvíli na to se dostali hosté ke standardní situaci, nejlépe se ve vápně zorientoval Marek Vodička a hosté vedli o dvě branky - 0:2. Po půl hodině hry přišla nepříjemnost pro hosty, když v souboji nezaviněně zranil kapitán Marek Vodička. Toho v 32. minutě domácí využili, když přes střed obrany, kde se pohyboval právě zraněný hráč, dostal míč od Bulanta Filip Toman a snížil - 1:2. Až poté Marka Vodičku nahradil Filip Strouha. Domácí do přestávky stihli vyrovnat. Ve 44. minutě dostal Bulant míč za obranu, znovu ho předložil Tomanovi a ten se nemýlil - 2:2. za tohoto stavu se šlo do kabin.

Ve druhém poločase branka nepadla

Druhá polovina záasu patřila domácím, když stařečskou defenzivu zlobil hlavně mladík Bulant, který se sám ocitl ve třech solidních šancích, v nichž však vůbec netrefil branku nebo trefil brankáře Matěje Trnku. Unavení hosté byli pod velkým tlakem, ale nakonec remízu udrželi a z Luk se vezou velmi cenný bod.

Stařeč bude chtít navázat na poslední zápasy v domácím duelu s Bohdalovem. Luka zajíždí do Radešínské Svratky.

SK BUWOL METAL Luka n.Jihl.
Vladimír Hekerle (trenér): Stařeč sice brzo vedla a byla lepší na míči, ale my jsme chtěli vyrovnat, a to se nám do poločasu povedlo. Naši mladí kluci si pak začali více věřit. Celkově je asi remíza spravedlivá.

TJ Sokol Stařeč
František Prokop (trenér): Remíza je nakonec spravedlivá. Domácí měli určitě více šancí a víc míč na svých kopačkách. Na druhou stranu jsme brzo vedli dva nula a mohli i zvýšit vedení. Zlomové pro nás bylo brzké zranění klíčového stopera Marka Vodičky. Než jsme stačili vystřídat soupeř snížil právě průnikem přes střed obrany, kde byl kulhající Vodička. Těsně před poločasem ještě soupeř vyrovnal po situaci, která se jevila jako jasný „offside“. Druhý poločas začali domácí náporem. V době kdy jsme hru začali vyrovnávat a začali i my ohrožovat bránu soupeře se zranil další středový hráč Tomek a soupeř opět převzal iniciativu. Do konce zápasu se nám se štěstím a s nemalým podílem brankáře Trnky podařilo výsledek udržet.

J. Kanswohl [-] - M. Kubeš [-] , T. Pokorný [-] , J. Šimek [-] - H. Hanáček [-] , J. Hájek [-] , D. Stejskal [-] (46. M. Votava [-] ) , L. Tuma [-] - F. Bulant [-] , F. Toman [-] - F. Flesar [-]

M. Trnka [-] - M. Bříza [-] , M. Linhart [-] (72. J. Rambousek [-] ) , R. Ježek [-] , D. Tomek [-] , J. Zejda [-] , L. Lauš [-] , O. Dvořák [-] , M. Vodička [-] (32. F. Strouha [-] ) , M. Vodička [-] , M. Pysk [-]

ŽK: 58. J. Zejda .
Hráči zápasu: F. Toman - M. Trnka , O. Dvořák .
Počet diváků: 98. Rozhodčí: BESEDA Petr - NENADÁL Pavel, NECHVÁTAL Tomáš.