19.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2017-2018

26

V Radešínské Svratce se hrál zápas, který skončil jednoznačnou výhrou domácích.

Po půli bylo jasno

Radešínská Svratka chtěla odčinit debakl z minulého týdne, a to se jí podařilo.

Začátek utkání vyšel lépe hostům, kdy domácí zlobilo útočné duo Bulant - Toman. V největší šanci se objevil první jmenovaný, ale Petrovu branku netrefil. Skóre se měnilo v 16. minutě, kdy Jinkův centr zapadl k zadní tyči hostující brány - 1:0. Ve 27. minutě se po Kubešově ruce pískala penalta pro domácí, kterou bezpečně proměnil Zdeněk Starý - 2:0. V závěru prvního poločasu se dvakrát prosadil Pekárek. Nejprve zakončil individuální akci Mužátka, který ho našel z levé strany - 3:0. V závěru poločasu skóroval po přesném Jinkově centru hlavou - 4:0. Domácí tak odcházeli do kabin spokojenější než hosté.

Domácí navyšovali vedení

Hosté se snažili na začátku druhého poločasu snížit, ale k zakončení se nedostali. V 56. minutě podnikli rychlý protiútok domácí, na jehož konci Pekárek našel před prázdnou brankou Starého a ten vstřelil svoji druhou branku - 5:0. Účet zápasu uzavřel v 62. minutě Jiří Janů, který prošel přes tři obránce a svoji krásnou akci zakončil podél brankáře Tomana - 6:0. Zbytek zápasu se už jen dohrával a po závěrečném hvizdu sudího Strateného se mohli domácí radovat ze zisku třech bodů.

Radešínská Svratka o příštím víkendu přivítá Bohdalov. Luka v úterý hostí Štěpánov.

FK TJ Radešínská Svratka
Pavel Kříž (trenér): Jsem rád, že jsme odčinili debakl z minulého kola. Dařilo se nám v koncovce a od stavu 2:0 jsme měli zápas zcela ve své moci. Jsem spokojen.

M. Petr [-] - L. Gabriel [-] (68. I. Plhal [-] ) , Z. Starý [-] , R. Smejkal [-] , M. Drdla [-] , M. Šacl [-] (80. L. Dvořák [-] ) , A. Jinek [-] (76. O. Pazourek [-] ) , M. Pekárek [-] , J. Chrást [-] , M. Mužátko [-] , J. Janů [-]