20.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

Stařeč vyhrála v Rantířově

5. L. Horáček - 23. M. Vodička (p.) , 27. M. Vodička , 47. R. Ježek , 74. J. Zejda
26

Starči se na jaře daří a její formu pocítil i Rantířov, který doma jednoznačně prohrál.

Stařeč po poločase vedla

Do Rantířova přijela Stařeč, která dává zapomenout na nepovedený podzim a na jaře patří k nejlepším týmům soutěže.

Od začátku jsme byli hosté a hned v první minutě ahrávali dva rohové kopy. Domácí zakládali svou hru především na dlouhých nákopech. V páté minutě Obůrka podcenil Horáčkovu střelu z přibližně dvaceti metrů a míč mu přes ruce propadnul do branky - 1:0. Hra plynula však dále se stejným scénářem, hosté měli víc míč na svých kopačkách a domácí, v čele s brankářem Krupicou nakopávali dlouhé míče. Zápas se výsledkově začal lámat v rozmezí 22. a 27. minuty, kdy hosté proměnili dva pokutové kopy díky Vodičkovi. Nejprve se po chybě domácího obránce dostal za obranu Zejda a byl zezadu faulován a po několika minutách M. Linhart se ve vápně zbavil dvou protihráčů až došlo ke slyšitelnému kontaktu kopaček. Do konce poločasu v jasné šanci ještě Kaňka hlavou otřel míč o tyč. Soupeř měl jednu vážnější situaci po standardce, ale hlavička šla mimo branku

Hosté navýšili vedení

Do druhé půle hosté nastupovali s vědomím, že domácí musí zvýšit svou aktivitu. Nic takového však za celý druhý poločas nenastalo, scénář byl stejný jako v první půli. Navíc již po třech minutách se  ve vápně uvolnil Ježek a zvýšil na 3:1.  Vedení jsme ještě po standardce Stařeč navýšila Zejdou, kterého obrana ponechala ve vápně samotného - 1:4. Tímto překvapivým výsledkem také zápas skončil.

Stařeč hraje v úterý doma s Rokytnicí. Rantířov v ten samý den hraje v Nedvědici.

TJ Sokol Stařeč
František Prokop (trenér): Naše vítězství bylo naprosto zasloužené, domácí nebyli schopni za celý zápas vyvinout tlak na naší branku a jejich dlouhé nakopávané míče naše obrana spolehlivě zachytávala. Zápas se tedy odehrával po většinu času na půlce domácích. Navíc jsme byli i poměrně produktivní. Vyzdvihnou musím za mimořádné výkony především dva hráče. Stopera Marka Vodičku za perfektní obranou činnost a přesné míče za obranu soupeře a dále Lauše, který opět na postě defenzivního štítu odvedl neuvěřitelnou práci pro mužstvo. Také Pysk na postě stopera velmi dobře zastoupil zraněného Michala Vodičku.