24.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

Radešínská Svratka porazila Velkou Bíteš

49. I. Plhal , 57. M. Pekárek , 72. I. Plhal
28

Pokud domácí chtěli bojovat druhé místo, tak museli porazit Velkou Bíteš, a to se jim díky druhému poločasu povedlo.

V první půli branka nepadla

Radešínská Svratka potřebovala po dvou domácích ztrátách zabrat. Jedině tak si mohla uchovat reálnou naději na druhé místo. Čekal je však nepříjemný soupeř z Velké Bíteše.

První poločas přinesl velmi dobrou podívanou, čemuž prospělo to, že oba týmy chtěly hrát fotbal. Úvod zápasu přinesl po penaltě na každé straně, na kterých nesli podíl oba brankáři. Nejprve fauloval domácí gólman Patrik Chrást, Michal Klusák však vůbec netrefil bránu. To po faulu Michala Pelána na druhé straně střílel z penalty Plhal, ale brankář hostí fantasticky zasáhl. Domácí měli šanci díky Pekárkovi, ale ten po průniku mířil těsně mimo. Na druhé straně mohl potrestat zaváhání Šacla Tomáš Loup, ale Patrik Chrást byl místě. V závěru prvního poločasu se ještě po Mužátkově pasu dostal do šance Plhal, ale míč do sítě neprotlačil.

Domácí po přestávce rozhodli

Úvod druhé půle vyšel domácím. Ve 49. minutě Mužátko roztáhl hru na Chrásta, který měl čas na centr, který na zadní tyči vrátil Gabriel a z malého vápna se prosadil Plhal - 1:0. V 57. minutě Mužátko "zidanovkou " vyřadil dva hráče hostí a vyslal do brejku Pekárka, který přiťukl Plhalovi, jenž byl faulován v pokutovém území. K penaltě se postavil Pekárek a střelou pod břevno zvýšil vedení domácích - 2:0. Poté měli po závaru šanci hosté, ale snížit se jim nepodařilo. V 72. minutě se vydal na výlet Jiří Janů, parádním pasem z levé strany našel Plhala, který si před Pelánem věděl rady - 3:0. Poté mohli hosté snížit díky Loupovi, ale jeho střílený centr těsně minul domácí bránu. V závěru mohl přidat čtvrtou branku domácích Josef Chrást, ale po Mužátkově přiťuknutí trestuhodně z malého vápna minul.

Radešínskou Svratku čekají v příštím týdnu dva zápasy. V pátek hraje se Starčí a v neděli si to v přímém souboji rozdá s Měřínem o druhé místo tabulky. Velká Bíteš hraje v Polné.

FK TJ Radešínská Svratka
Pavel Kříž (trenér): Byl to dobrý zápas. Oba celky chtěly hrát fotbal. Nám se více dařilo v koncovce. Bylo zřejmé, že kdo dá první gól, tak vyhraje. Naštěstí se to povedlo nám. Jsem rád, že se konečně trefil Plhal.

P. Chrást [-] - V. Skryja [-] , M. Mužátko [-] , R. Smejkal [-] , M. Drdla [-] , L. Gabriel [-] (76. J. Dostál [-] ) , I. Plhal [-] (87. P. Veselý [-] ) , J. Chrást [-] , M. Pekárek [-] (82. P. Šoustar [-] ) , J. Janů [-] , M. Šacl [-]