26.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2017-2018

25

Svratečtí zvládli poslední krok, když porazili Rokytnici a v příští sezoně si zahrají 1.A třídu.

Domácí po půli vedli

Svratečtí věděli, že pokud sestupující Rokytnici porazí, tak postoupí.

Domácí byli od začátku lepším týmem, ale dlouho je trápila koncovka. Několikrát domácím chyběl k zakončení krok. Hned v úvodu trefil Mužátko hlavou břevno. V dalších šancích byli Plhal s Pekárkem, ale neskórovali. Domácí vstřelili první branku ve 30. minutě, kdy Šaclův centr uklidil do sítě Plhal - 1:0. Hosté mohli vzápětí srovnat, ale Drdla z čáry vykopl Vahilovu střelu mířící do opuštěné svatyně domácích.

Domácí navyšovali vedení

Domácím střelecky vyšel úvod druhého poločasu. Hned na jeho začátku Mužátko poslal do sóla Plhala, ten obešel Širokého a zvýšil na 2:0. V 50. minutě Ivo Plhal završil hattrick, když se nejlépe zorientoval po rohovém kopu Starého - 3:0. V 64. minutě Martin Mužátko doslova proskočil obranou hostí a povedenou střelou k zadní tyči překonal Širokého - 4:0. Poslední branku domácím zajistili střídající hráči. Dostál přesným centrem našel Petra Veselého, který z voleje překonal hostujícího gólmana.

Domácí tak po zápase mohli slavit postup. Rokytnice po jedné sezoně míří zpět do okresního přeboru.

FK TJ Radešínská Svratka
Pavel Kříž (trenér): Na začátku nás trápila koncovka. V 10. minutě jsme měli vést 3:0 a bylo by hotovo. Nakonec jsme dali aspoň jeden gól. Po přestávce nám to tam napadalo a v pohodě jsme došli ke třem bodům.

P. Chrást [-] - M. Mužátko [-] , L. Gabriel [-] (72. J. Dostál [-] ) , Z. Starý [-] , R. Smejkal [-] , M. Drdla [-] , I. Plhal [-] (77. P. Veselý [-] ) , J. Chrást [-] , M. Pekárek [-] , J. Janů [-] , M. Šacl [-] (80. P. Šoustar [-] )