20.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Vítkov dostal doma bůra

12

Hlubina dala poslednímu Vítkovu pět gólů a vysoko vyhrála.

Vítkov sice v minulém kole zazářil ve Slavkově, ale jeho výkonnostní vzestup neměl dlouhého trvání. Domácí fotbalisté živili bodovou naději pouze do 10. minuty. Poté totiž hosté předvedli bleskový brejk a Procházka pohotově otevřel skóre sobotního mače – 0:1. Ve 24. minutě navíc Vítkov při autovém vhazování Chalupy opět nechtěně namazal soupeři, následoval přesný centr a hlavička Krčmaříka letící přímo do šibenice – 0:2. Drama se mohlo začít rýsovat po centru Chalupy, jenže Pavlíček trefil v pádu pouze tyčku. Těsně před přestávkou Hlubina zahodila penaltu nařízenou za ruku Minaříka, když se zaskvěl gólman Richter. Favorit však pokračoval v náporu, což se mu vyplatilo. Během přibližně dvaceti minut se dvakrát prosadil Starý a v jednom případě pálil do černého Procházka, takže se na světelné tabuli objevil hrozivý stav 0:5. Domácí mohli alespoň korigovat, ale Černoch zamířil nad břevno a Scholaster si po asistenci Minaříka vylámal zuby na brankáři Otoupalíkovi.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, trenér Vítkova: „Do zápasu jsme bohužel nenastoupili kompletní, když citelně chyběl Špok a další kluci hráli se sebezapřením. Tím ovšem nechci shazovat kvalitu soupeře, protože Hlubina ukázala, že má perfektní mančaft. Podle mého názoru by si zasloužila postoupit. Abychom měli alespoň nějakou šanci, tak by všichni hráči museli vydržet běhat s hostujícími fotbalisty.“