14.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Loučky se loučily výhrou

20. J. Košárek , 32. J. Lalák , 38. M. Petr (p.) - 64. K. Špok
13

Loučky vedly po půli o tři branky. Vítkov už jen snížil

Zápas by možná probíhal podle jiného scénáře, kdyby se po průniku hostujícího Pavlíčka balon nezastavil na břevně, ale doletěl by až do sítě. Dezorientovaný Chreno pak ani nezakončil, takže se přihlásili o slovo domácí borci. Ve 20. minutě obešel Šmíd statického Chalupu, ostře odcentroval do vápna a dorážející Košárek se zblízka nemýlil – 1:0. Krásným Loučkám samozřejmě narostla křídla, jenže vítkovský gólman Snášel dvakrát výtečně zakročil. Ve 32. minutě si ovšem Snášel vybral slabší chvilku, když příliš dlouho otálel s odkopem, aby pak v nouzi nastřelil dotírajícího Laláka a míč doskákal za brankovou čáru – 2:0. Snížení se snažil obstarat Chreno, který sice obelstil gólmana Petra, ale poté nepochopitelně přepálil břevno prázdné kasy. Veškeré šance hostů pak definitivně utnul Chalupa, protože fauloval ve vápně Košárek a netradiční exekutor podobných situací Petr penaltou nepohrdl – 3:0. Rozlučku s I. A třídou potom Vítkovu trošku zpříjemnil Špok, když po rohu Hanuse ranou z ostrého úhlu nachytal Petra na hruškách – 3:1.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, trenér Vítkova: „První poločas jsme absolutně prospali, když jsme soupeři všechny góly prakticky nabídli. Dá se říct, že jsme se opět porazili sami. Po přestávce nastalo mírné zlepšení, ale dokázali už jsme pouze korigovat. Krásné Loučky si to v závěru zkušeně pohlídaly. Teď si hlavně musíme sednout a zjistit, kolik hráčů nám zůstane. Podle toho se rozhodneme, co bude dál.“