14.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Galvas skolil Slavkov

13. P. Galvas , 47. P. Galvas , 65. P. Galvas , 85. P. Galvas , 87. P. Galvas , 90. P. Galvas
13

Nevídaný kousek se povedl Galvasovi, který dal všech šest branek.

Slavkovští fotbalisté vyrazili do Mokrých Lazců s torzem sestavy, když musel v útoku vypomáhat povoláním gólman Holuša. Oslabení hosté přesto hned ve 2. minutě sahali po vedení. Rychlou akci rozjel Nevlud, Marek si vyměnil balon s Králem a rozezvonil břevno. Domácí naopak z první vážnější šance udeřili. Slavkovský stoper Dietrich ztratil na půlce míč, takže Wojnar vysunul kupředu Pavla Galvase, který po pěkném hokejovém blafáku pohodlně zavěsil – 1:0. Ve 31. minutě se málem mohli radovat hosté, když Schneider načechral centr na Marka, jehož hlavičku výborně vytlačil brankář Kovalík. Těsně před přestávkou ukázal skvělou kopací techniku Pavel Galvas, protože z trestňáku orazítkoval spojnici břevna a tyče. Vzápětí se blýskl slavkovský gólman Šupola, neboť bravurně vyškrábl technický pokus Wojnara. Mokré Lazce ovládly také nástup do druhé půle. Wojnar našel po pár vteřinách šikovným obloučkem Pavla Galvase, který pohotově přehodil Šupolu – 2:0. Pavel Galvas dokonce toužil po hattricku, ale Šupola se tentokrát vyznamenal. Svěřenci trenéra Onderky se poté mohli opakovaně dostat na dostřel, jenže Hendrych s Gavendou ve stoprocentních příležitostech selhali. O chvíli později výtečně zakombinovali Pechník s Hendrychem a Schneiderově ráně scházelo jen pár čísel. Slavkovští fotbalisté definitivně rezignovali v 64. minutě. Klement hlavou fatálně namazal Wojnarovi, který přeloboval Holušu a Pavel Galvas z bezprostřední blízkosti zvýšil na 3:0. Zanedlouho napřáhl Říman a Holuša vyrazil balon na roh. Obrovskou loženku následně zavraždil úplně volný Schneider, když zbrkle pálil mimo tři tyče. Poté si sice Novák s Pavlem Galvasem vylámali zuby na Holušovi, ale dalším gólovým pohromám Slavkov neunikl. V 84. minutě nesklapla hostům po kolmici Půdy ofsajdová past, Nováka ještě vychytal Holuša, jenže Pavel Galvas se opět zjevil ve správný moment na správném místě – 4:0. V demolici slavkovské defenzivy pokračoval bomber Pavel Galvas po další nezištné asistenci Wojnara – 5:0. Totální zmar hostů pak hvězdný Pavel Galvas završil v 90. minutě, kdy si naposledy vychutnal bezmocného Holušu.

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník Mokrých Lazců: „Zápas by možná vypadal jinak, kdyby se hosté na začátku ujali vedení, ale naštěstí nás zachránilo břevno. V prvních patnácti minutách měl soupeř převahu, pak se hra vyrovnala. Slavkov se vlastně porazil sám, protože dělal hloupé chyby. My jsme naopak byli dostatečně produktivní. Hlavně jsme chtěli pomoct Pavlu Galvasovi k titulu nejlepšího střelce soutěže.“

TJ Sokol Slavkov
Jan Obludník, hráč Slavkova: „Výsledek je pro nás velmi krutý. V Mokrých Lazcích jsme sice nastoupili v dost kombinované sestavě, ale soupeř byl určitě hratelný. První poločas nabídl vyrovnanou podívanou, ve které byli domácí produktivnějším týmem. Začátek druhé půle jsme bohužel prospali, když jsme působili dost statickým dojmem. O závěrečných minutách raději ani nemluvím, protože jsme si uřízli ostudu. Samostatnou kapitolou jsou naše individuální chyby a neproměněné šance. Tohle nás sráželo celou sezonu, takže jsme nakonec skončili v dolní polovině tabulky.“

R. Kovalík [-] - P. Galvas [-] , J. Žurek [-] (66. A. Novák [-] ) , D. Exner [-] (41. A. Hiemer [-] ) , T. Kosňovský [-] , P. Wojnar [-] , F. Mička [-] (72. J. Galvas [-] ) , J. Garba [-] , R. Šimeček [-] (74. P. Ciminga [-] ) , D. Půda [-] , Z. Říman [-]

R. Šupola [-] - J. Schneider [-] , T. Marek [-] , F. Holuša [-] , J. Pechník [-] , J. Král [-] , T. Dietrich [-] , Z. Nevlud [-] , R. Hendrych [-] , R. Klement [-] , J. Gloga [-]

Počet diváků: 100. Rozhodčí: SZWED Marek - PŘEČEK Dušan, FANC Josef.