18.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2017-2018

10. T. Piskač , 30. M. Kulpa (p.) , 32. V. Skoumal , 62. V. Sedler , 85. V. Sedler - 82. V. Pokorný (p.)
34

Vír porazil vysoko rezervu Bohdalova a přeskočil ji v tabulce.

Vír vstřelil tři branky v první půli

V nedělním slunečném odpoledni přivítal na jaře dosud neporažený Vír rezervu Bohdalova. Hned od prvních minut zápasuse Vír hnal za úvodním gólem. A také se dočkal už v 10. minutě, kdy se po prodlouženém autovém vhazování prosadil, k překvapení všech přítomných, T. Piskač, který se tak po více než roce radoval ze vstřelené branky - 1:0. Další tlak domácích vyústil ve 30. minutě k nedovolenému zákroku na kanonýra domácích M. Kulpu v pokutovém území. Sám faulovaný hráč se postavil k exekuci pokutového kopu a bez problémů proměnil - 2:0. A téměř okamžitě se domácí mohli radovat potřetí, když se odražený míč dostal ve vápně k matadorovi V. Skoumalovi, který levou nohou poslal míč ke vzdálenější tyči - 3:0. V závěru poločasu hosté reklamovali, pravděpodobně oprávněně, pokutový kop po zákroku brankáře Preislera, píšťalka rozhodčího ovšem zůstala němá.

Vír si již výhru pohlídal

V druhém poločase byl obrázek hry podobný tomu z prvního. Hostům se nedala upřít snaha s výsledkem něco udělat, nicméně gól přidali v 62. minutě domácí, když se po krásné hlavičce prosadil dorostenec V. Sedler 4:0. Hosté se ovšem dál snažili vstřelit alespoň čestný gól, proti byl ovšem brankář Preisler, který po nebezpečné situaci dokázal vyrazit balon na brankové čáře. Zkorigovat skóre se tak hostům povedlo až v 82. minutě kdy V. Pokorný proměnil pokutový kop po nedovoleném zákroku Kulpy - 4:1. Nicméně za okamžik si Kulpa zlepšil náladu, když nezištně přihrál na gól V. Sedlerovi. Ten jeho nabídku neodmítl a s přehledem skóroval podruhé 5:1. Do konce zápasu se už nic podstatného nestalo a všechny tři body si tak ponechali domácí hráči.

AUTOR: Petr Kozina

Jiskra Vír
Petr Šenkýř: V zápase Vír-Bohdalov měli domácí více ze hry. Hosté přijeli s oslabenou sestavou. Ale i domácí nastoupily s dvouma dorostenci v základní sestavě. Hrál se průměrný fotbal,domácí vstřelily první poločas tři branky a to rozhodlo o dalším průběhu utkaní.Druhou půlku jsme přidali další dvě branky a hosté už jen snížili s penalty.Nejlepší hráči za domácí Sedler Vladimír a u hostů kapitán Václav Novák.

Sokol Bohdalov B
Roman Velín: Jen bych se opakoval, ať už je konec sezony.

Jiskra Vír
J. Preisler [-] - V. Sedler [-] , T. Piskač [-] (68. M. Krejčí [-] ) , L. Viktorin [-] , V. Oliva [-] - V. Skoumal [-] , D. Šenkýř [-] , V. Oliva [-] (53. R. Jílek [-] ) , J. Smolík [-] - M. Kulpa [-] , L. Piskač [-] (77. T. Sedler [-] )

R. Velín [-] - V. Novák [-] , L. Hanych [-] , D. Skála [-] - V. Pokorný [-] , V. Švoma [-] , J. Vytlačil [-] - F. Boháček [-] , P. Fabík [-] (80. L. Doležal [-] ) - M. Krčál [-] , L. Novotný [-]

ŽK: 12. L. Piskač , 21. V. Sedler , 60. J. Smolík - 21. D. Skála , 21. P. Fabík .
Hráči zápasu: V. Sedler .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: LHOTSKÝ Filip - BĚLEHRAD Jakub (N), PREISLER Jan (N).