--

--

--

--

V Mariánských Lázních padlo gólů jako hub po dešti, proti Petřínu sklidili všechny body domácí

13. P. Holub , 18. M. Kravar , 34. Z. Štěpán , 45. V. Kafka , 85. M. Kravar , 90. P. Holub - 3. V. Lisý , 31. L. Zoubek , 55. O. Vinkler
0

Hned polovina utkání 17. kola Divize A byla odložena a absenci potenciálních gólů z ostatních stadionů se rozhodly vynahradit fanouškům kvalitního fotbalu Mariánské Lázně, ke kterým se přidal i Petřín Plzeň. Utkání nakonec nabídlo devět gólů a z vítězství se radovali domácí, kteří se prosadili hned šestkrát.

Plzeň začala pořádně zostra a již ve třetí minutě utkání šla do vedení, když se prosadil Václav Lisý a odstartoval velké gólové hody. Těsně před a vzápětí po čtvthodině hry se prosadili v rozmezí pěti minut domácí Petr Holub a Matěj Kravar a otočili utkání na stranu Mariánských Lázní. Tím ovšem ofenzivní koncert z obou stran nekončil. Lukáš Zoubek vyrovnal po půlhodině hry na 2:2, jenže za další tři minuty už opět vedly domácí Mariánské Lázně.

Na gól hostů bleskově zareagoval Zdeněk Štěpán a v závěru prvního poločasu na jeho branku navázal Vladimír Kafka, jehož zásluhou se Mariánské Lázně poprvé v zápase ujaly dvoubrankového vedení a po přestávce už si výhru pohlídaly. Ondřej Vikler sice deset minut po začátku druhého poločasu vrátil Petřín Plzeň zpět do hry, hostům už se ale vyrovnat nepodařilo a závěr utkání poté patřil Mariánským Lázním.

Mariánské Lázně předvedly mocný závěr, když během posledních pěti minut vstřelili další dva slepené góly a podtrhly tak svůj skvělý výkon. Matěj Kravar a Petr Holub odehráli fantastické utkání, které těsně před koncem podtrhli oba dva svým druhým gólem v zápase. Petřín vstřelil na hřišti soupeře tři góly, což je slušná vizitka, jenže šestkrát inkasoval a domů do Plzně odjel nakonec po skvělém vstupu do zápasu s prázdnou.

FC Viktoria Mariánské Lázně
Stanislav Purkart (trenér): „ Těžké utkání na menším hřišti, plné osobních soubojů. My jsme v prvním poločase zahráli velmi dobře, nedali jsme soupeři prostor, rychle získávali míče a dobře kombinovali. Vstřelili jsme čtyři branky a ještě měli minimálně dvě stoprocentní šance. Soupeř hrozil pouze z dlouhých autů. Ve druhém poločase jsme soupeře pustili na kontaktní stav 4:3, ale v závěru jsme utkání rozhodli zcela zaslouženě ve svůj prospěch.“

D. Šmejkal [-] - V. Kafka [-] , T. Denk [-] , P. Grambal [-] , Z. Štěpán [-] - D. Cinkanič [-] (83. F. Nedbalý [-] ) , T. Kabelák [-] (74. D. Pěček [-] ) , J. Lattisch [-] (89. J. Dubský [-] ) , M. Drahorád [-] , M. Kravar [-] - P. Holub [-] -