--

--

Březová se po klopýtnutí proti Aritmě vrátila na vítěznou dráhu

36

Fotbalisté Březové vyzvali ve 23. kola Fortuna Divize A o záchranu bojující Klatovy, které do posledního utkání vstupovali s dvěma výhrami v řadě a usilovali o překvapivé vítězství. To se ovšem nekonalo, domácí potvrdili vyšší kvalitu a zvítězili 2:0.

Ačkoliv je Březová třetí, zatímco Klatova až dvanácté, mezi oběma celky je rozdíl po vzájemném střetnutí deset bodů, což až tak velký rozdíl, jak by se možná dalo čekat. Sám domácí trenér Petr Peterka po zápase uvedl, že se střetly dva vyrovnané týmy.

Březová vykročila do zápasu lépe a v průběhu prvního poločasu si vytvořila několik nadějných brankových příležitostí. Žádnou ovšem před přestávkou nedokázala využít, stejně jako na opačné straně fotbalisté Klatov, a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Klatovy by mohly pomýšlet na body, jenže jim hrubě nevyšel vstup do druhého poločasu, v jehož úvodu v rozmezí pouhých dvou minut inkasovaly dva góly, o které se v dresu domácí Březové postarali Jiří Šellong a zkušený David Vaněček, který ukázal, že to v noze stále má.

FK Olympie Březová
Petr Peterka (trenér): „ Utkání se odehrálo za velmi teplého počasí a utkali se dva rovnocenní soupeři. V první poločase jsme si vytvořili několik brankových příležitostí, které jsme nedokázali využít. Vstup do druhého poločasu se nám vyvedl. V rozmezí tří minut jsme dali dvě branky a zbytek utkání již uhlídali v plný bodový zisk.“

T. Martinec [-] - J. Šaloun [-] , T. Veselovský [-] , D. Horvát [-] , V. Neudert [-] (87. M. Burkyt [-] ) - J. Kašpar [-] (79. M. Motl [-] ) , M. Kratochvíl [-] , J. Šellong [-] (68. T. Bereczký [-] ) , D. Martinec [-] (73. P. Neumann [-] ) , R. Domin [-] - D. Vaněček [-] -