--

--

--

--

Vítězné tažení Karlových Varů skončilo, Roudná mistra divize porazila po penaltovém rozstřelu

23

Karlovy Vary zavítaly v předposledním kole Divize A a Roudná se těšila na to, že k ní přijede úřadující šampión. Domácí se na utkání velice dobře připravili a zásluhou pozdního gólu z kopačky Matyáše Bartoše zvítězili po penaltách těsně 2:1.

Karlovy Vary vstoupily do utkání velice dobře a v polovině prvního poločasu se ujaly vedení zásluhou Jana Kaliny, který potvrdil gólově svou fantastickou formu v závěru letošní sezóny, po které Slavia zamíří do České fotbalové ligy. Hosté vedli po prvním poločase 1:0.

Těžko říci, co se stalo po přestávce v závěru druhého poločasu. Slavia měla utkání dobře rozehrané a dlouho to vypadalo, že si jednobrankové vedení nenechá uniknout, jenže osm minut před koncem srovnal Bartoš a poslal zápas do penalt, ve kterém byla úspěšnější Malše Roudné.

FC Slavia Karlovy Vary
Marian Geňo (kapitán): „ V prvním poločase jsme byli lepším a nebezpečnějším týmem, ve druhém se to otočilo. Trošku škoda, že jsme nepřidali druhý gól. Po vyrovnávací brance už jsme horko těžko bránili remízu. Penalty jsme tentokrát bohužel nezvládli. Bodu z venku si ceníme, zvláště ke konci sezóny, kdy nás hodně pronásledují zranění, ale náš mladý tým dokázal i tak sbírat pravidelně body. Pro mně jsou kluci frajeři, letos jsme soutěž vyhráli zaslouženě. Vyhráli jsme podzim i jaro, tabulku venku, doma. Máme nejvíc vstřelených a nejmíň obdržených gólů, nejlepšího brankáře, nejlepší střelce... Ufff, byla to neopakovatelná sezóna. A i se na náš fotbal dalo koukat. (řečeno s úsměvem) Před sezónou jsme na titul ani nepomysleli, a o to víc to hřeje. Musíme si teď odpočinout, nabrat síly a dobře se připravit na těžký podzim. Hořovicko i Čížová po postupu z naší divize měly ve vyšší soutěži velké problémy, ale já pevně věřím, že budeme schopní soupeře potrápit.“