--

--

--

13

Poslední dva domácí zápasy by pro Chrudim měli být papírově lehčí. První ze zápasů lídr tabulky, směřující k titulu, zvládl fantastiky, když osmi góly zničil Čížovou. Ta v součtu se zápase v Holešovicích zažila obzvláště špatný týden, když inkasovala ze dvou zápasů čtrnáct gólů!

Od úvodu jednostranná partie

Domácí fotbalisté na svého soupeře vlétli velmi aktivně a během úvodních pěti minut nevyužil šance Dostálek, Vašulín nedotáhl do konce samostatní únik. Na konci úvodní pětiminutovky si Vašulín reputaci napravil, když po kombinaci Dostálka s Mastíkem překonal gólmana – 1:0. Dalších třináct minut Chrudimi trvalo, než v 18. minutě Langr centrem vyzval ke gólovému zakončení Drahoše – 2:0. Tři minuty poté vyrazil gólman Čížové pokus Kopeckého, ale balon odrazil jen na kopačky Kesnera, který ho pohotově poslal za jeho záda – 3:0. Ofenzivní choutky zřejmě stáli za inkasovaným gólem, když se v prvním zakončení hostů ocitl Jirouš a přesnou hlavičkou zrušil Mrázkovo čisté konto- 3:1. Záhy byl ve vápně faulován Dostálek, ale pokutový kop Rybička neproměnil. Čtvrtého gólu se diváci dočkali v nastaveném čase, když Kesnerův centr přesně zakončil Dostálek – 4:1.

Na osmi gólech se nakonec podílelo sedm různých střelců

Hned po nástupu do druhého poločasu chyboval gólman Přibyl a Vašulín svým druhým gólem zvýraznil vedení lídra tabulky – 5:1. Prakticky celý druhý poločas tak byl hlavně o tom, jakým výsledkem skončí. V 58. minutě Kopecký napřáhl ze dvaceti metrů a uspěl – 6:1. V 65. minutě hledal Vašulín nabíhajícího Rybičku a ten se dočkal trefy do odkryté brány – 7:1. Palba pokračovala, ale Kopecký s Ptáčkem ve svých šancích neuspěli. Uspěl až střídající Zavřel, když ustál souboj s obráncem, připravil si palebnou pozici a přidal nakonec poslední trefu zápasu – 8:1.

Zdroj: Oficiální webové stránky klubu MFK Chrudim