Převýšov finišuje sezonu ve skvělé formě, poradil si i s Ústím nad Orlicí

16

Ve východočeském derby se hrálo už „jen“ o možné konečné umístění ve středu tabulky ČFL.

Polovina zápasu bez gólu

Přesto to byl v obou poločasech oboustranně dost prestižní a emotivní zápas. V tom prvním byli o trochu lepší hosté, ve druhém hlavně po šťastném gólu, se hrálo více před brankou Jiskry. Ústí promarnilo svoji největší příležitost ve 20. min., kdy po chybě v rozehrávce Převýšova postupovali tři hráči Ústí na jediného obránce. Souček však vyhnal Vaňouse trochu do strany a gólman Petr   pak souboj s hostujícím kapitánem vyhrál. Ve 31. min. si na dlouhý centr do vápna naběhl Nágl, jeho hlavička skončila těsně nad brankou. Domácí se několikrát dostali na dostřel branky Jiskry po standardních situacích, které však v jejich podání moc nebezpečné nebyly.

K výhře stačila trefa Živného

Také do 2. poločasu nastoupili hosté aktivně, v jeho úvodu musel několikrát zasahovat Petr. Rozhodující moment zápasu nastal v 53. min., v níž dlouhý přímý kop Langera hlavičkoval J.Chleboun do sítě, asistentka rozhodčího však signalizovala ofsajd, gól proto neplatil. Hned po rozehrání dostali domácí míč do vápna soupeře, Špidlen se pěkně přes dva hráče uvolnil, přihrál před branku, kde Živný neměl problém zblízka přesně zakončit – 1:0. Po tomto gólu narostla převýšovským křídla hodně otáčet se musel brankář Truhlář. Nadějně vypadala pro Ústí už jen samostatná akce Habrmana v 63. min, jeho centr se však stal kořistí brankáře.

Domácí byli blízko zvýšení svého vedení v 74. min., kdy po obléhání branky vypálil z vápna Sedláček, následoval ale skvělý zákrok Truhláře. Ústecký gólman se vyznamenal také o minutu později, když rozhodně vyřešil závar ve svém malém vápně. Posledních deset minut zajímavého utkání patřil opět hostům. Jejich závěrečný nápor byl sice drtivý, ale dobře pracující defenzíva Převýšova vyrovnání nepřipustila.

Autor: Jan Skácek

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí
Jan Skácel (vedoucí mužstva): Zápas, kterému by více slušela remiza, skončil těsným vítězstvím domácích. Historickou první sezonu v ČFL uzavře ústecký tým na domácím hřišti. V sobotu 16. 6. od 17.00 hod. začíná náš zápas proti Benátkám n.J.