--

--

Po nepovedeném úvodu vybojovala rezerva alespoň bod

11

Zajímavé utkání se odehrálo v nedělním dopoledni na hlavním hřišti Pod Vinicí. V tabulce druhé Vysoké Mýto chtělo využít dvou zaváhání prvních Živanic. V úvodu tomu vše nasvědčovalo, když už v šesté minutě vedlo 0:2. Pardubičtí sice dotáhli zápas do vyrovnání, ale v penaltách byli šťastnější hosté.

Již ve třetí minutě dorostenec Březina ve vápně zbytečně podrazil Kopřivu a byla z toho penalta. Tu sám faulovaný s přehledem proměnil - 0:1. V šesté minutě se k zakončení dostal Štěpánek a tečovaná střela vlastním hráčem skončil za bezmocným Šmídem - 0:2! V 16. minutě měl po centru Hufa snížení na kopačce Šafařík, ale z bezprostřední blízkosti trefil gólmana Černíka a dorážku hlavou poslal nad. Další šance se zrodila ve 36. minutě, kdy po centru Gašpara hlavičkoval Huf, ale Černík jeho pokus mířící do branky vytlačil na roh. Do šaten tak šli výrazně spokojenější hosté.     Do druhé půle domácí vstoupili s jasnou snahou o co nejrychlejší snížení. V 55. minutě Gašparovu dělovku mířící pod břevno ještě Černík vyrazil nad branku. Stejně tak v 61. minutě, kdy se stejný hráč zjevil za obranou Mýta, ale Černík srazil jeho střelu na další roh. V 64. minutě již přišlo snížení, když Hufovu střelu Černík jen vyrazil a Gašpar z otočky konečně poslal míč do branky - 1:2! V 69. minutě měl vyrovnání na kopačce Jarosz, ale z dobré pozice z první přestřelil. Hosté v těchto chvílích odpadli kondičně, ale taktickou hrou a zdržovací taktikou nepouštěli domácí do tlaku. Ti si přesto ještě dvě šance vypracovali. V té první v 80. minutě Vašek našel ideálním centrem Hufa, ale jeho střelu z voleje opět vyrazil Černík. V 89. minutě pardubičtí podnikli akci po levé straně a následný centr Lněničky přetavil v zasloužené vyrovnání Jarosz - 2:2!     O vítězi tedy musel rozhodnout penaltový rozstřel, který měl následující průběh: Fikejz - 0:1, Huf nedal - Černík vyrazil, Tomášek - 0:2, Spěvák - 1:2, Dvořák nedal - vedle branky, Lněnička - 2:2, Kopřiva - 2:3, Novák nedal - trefil Černíka, Rezek - 2:4 a konec.    zdroj: http://fkpardubice.cz