--

Mšeno vybouchlo doma s Turnovem

2. M. Horák , 34. M. Horák , 45. F. Koblížek (vl.)
8

Po vydařeném utkání v Chrastavě se čekalo, jak si Justovi svěřenci poradí v dalším domácím derby, tentokrát s třináctým Turnovem. Na sobotní klání v Břízkách by ale hráči Jiskry co možná nejrychleji rádi  zapomněli.

Byli to právě hosté, kdo vstoupil do zápasu mnohem lépe. Už v úvodní minutě vystrašil Masaříka pohotovou střelou Petrlák. Našim fotbalistům úvodní varování nestačilo, už ve druhé minutě hosté poslali ze své pravé strany dobrý míč, který napálil prudce pod břevno Horák – 0:1. Jiskra odpověděla Krejčíkovým brejkem, po kterém včas skočil pod nohy zakončujícímu Rozkovcovi gólman Hyka.

Výrazně nebezpečnější ale byli nadále jen turnovští. Po čtvrthodině hry se Petrlák ukázkově položil do centru Horáka a svou hlavičkou rozdrnčel jablonecké břevno! Přetížená obrana Mšena nestíhala bořit svižné akce hostů, jen vedle skončily střely Cigánka a Petrláka. Ve 26. minutě turnovští rozebrali jabloneckou defenzívu tak, že se sám před osamocenou brankou zjevil Petrlák, jenže míč nepochopitelně poslal k údivu všech vedle!

Až po půlhodině hry zahrozili také domácí, Just střílel z úhlu k tyči turnovské branky, ale Hyka jeho pokus stačil vyrazit na roh. Ve 34. minutě si hosté zopakovali gólovou radost z úvodu zápasu po velmi podobné akci, jen s tím rozdílem, že tentokrát na gól na 0:2 Horákovi přihrával Havel. Definitivu nepovedenému poločasu dala navíc kuriózní situace ze 44. minuty, kdy náš brankář Masařík dostal neuvěřitelnou malou domů vzduchem, míč tak tak stihl vyhlavičkovat alespoň na břevno, míč pak po odrazu od brankové konstrukce poslal nehlídaný Petrlák hlavou do sítě na poločasových 0:3.

Ani po změně stran nepřišlo jablonecké zlepšení, hra se odehrávala mezi šestnáctkami, bez větších šancí na obou stranách. Až v poslední půlhodině hry přišly i zajímavé momenty, bohužel ale jen na straně Turnova. V 63. minutě Masařík vyrazil povedou střelu Havla u tyče. Jablonecký brankář uhájil svou svatyni od větší pohromy také o sedm minut později, když dobře vyběhl a skokem pod nohy sebral šanci Horákovi. Naši hráči byli dnes před brankou soupeře velmi bezzubí, kupili hodně nepřesností a do nebezpečných akcí se propracovat nedokázali. To hosté měli ještě dobrou příležitost v samém závěru, ale Horák mířil těsně vedle.