25.kolo, Středočeský | Mělník | III. třída sk. A, 2017-2018

6.0

--

Jeviněves se oklepala a otočila zápas s Veltrusy

6

Jeviněves pomalu zapomněla, jaké je to zvítězit. Od 6.5. kdy upachtěně porazila Dřínov utrpěla 4 porážky v řadě. Botafogo-Čečelice-Kaučuk-Liběchov s hrozivým skóre 5:22.

Částečně to bylo dáno kvalitou soupeřů, absencemi, kdy ve dvou utkáních nastoupili v 10 resp. 9 hráčích, přesto to byla hodně nepříjemná šňůra jak pro hráče, tak pro fanoušky Sokola. V předposledním kole nastoupili 10. června doma proti zachraňujícím se Veltrusům a fandit jim přijeli i Liběchovští, které by prohra Veltrus udržela v nesestupovém pásmu. Utkání bylo od začátku spíše v režii Veltrus, které si vytvářeli Šance přes prostupnou obranu Jeviněvse, ve které na stoperu nastoupil Tomáš Janovský.

Ten v prvním poločase zabránil již jisté brance, když skluzem vypíchl míč setinu sekundy před zakončujícím útočníkem. Přesto ale hosté po poločase vedli, když z malého vápna odražený míč vrátil do branky Sop. Domácí tradičně své šance neproměnili. V obraně často vypadávali ze hry nevídaným způsobem. Druhý poločas nabídl z pohledu jeviněvské defenzívy již lepší představení, do obrany se více zapojili i záložníci, Veltrusům domácí nedovolili jedinou větší šanci a naopak dokázal Jirkou Kokšálem a Petrem Duchoslavem obrátit stav na 2:1.

Dalších několik šancí zůstalo neproměněných. Vzhledem k oběma poločasům lze říci, že pro Jeviněves šlo o vítězství šťastné, nicméně znamenající pro Veltrusy téměř jistý sestup. Příští týden hrají Veltrusy s Čečelicemi a Liběchov s Kaučukem. Jakkoliv jsou favorité jasní, vsadil bych se, že dojde alespoň k jednomu překvapení. Jeviněves zakončí ročník na PTZ Nelahozeves v souboji o 6. místo. Druhé utkání si tak odpyká Marek Černý, jež dostal za urážku rozhodčího od šestizápasový distanc.

AUTOR: JAROSLAV KYSELA

TJ Sokol Jeviněves
J. Kysela [-] - T. Janovský [-] , M. Janovský [-] , P. Duchoslav [-] , D. Velický [-] , M. Schoř [-] , P. Novotný [-] (60. M. Malý [-] ) , J. Kokšal [-] , J. Broft [-] , J. Šelicha [-] , M. Paul [-]

AFK Veltrusy
R. Soudský [-] - L. Smetana [-] , P. Vokoun [-] , M. Novák [-] , L. Veselý [-] , B. Částka [-] (72. P. Částka [-] ) , M. Sop [-] , M. Skandrani [-] , O. Packa [-] , P. Kubata [-] (22. P. Firoň [-] ) , F. Hofman [-]

ŽK: 48. M. Janovský , 56. J. Kokšal , 69. M. Schoř , 84. D. Velický , 86. M. Paul - 45. F. Hofman , 65. P. Vokoun , 73. M. Sop , 76. L. Veselý .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: STIBŮREK Petr - KYSELA Jaroslav (N), MOKRÝ Stanislav (N).