24.kolo, Středočeský | Rakovník | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Slabce odjížděly z Jesenice s šestigólovou nadílkou

19

Jesenice - Hosté okupující poslední místo tabulky zavítali do Jesenice, kde změřili síly s místním týmem na jeho velkém hřišti. Domácí na svého soupeře hned od začátku vlétli a i když Slabce srovnaly, na nic víc už se nezmohly a odjížděly tak s prázndou.

Jesenice remízový stav odmítla

V horkém sobotním odpoledni se již od začátku jeseničtí fotbalisté tlačili do ofenzivy proti vysunuté obraně slabeckého TJ. Ve dvanácté minutě našel výborným pasem za obranu P. John na levé straně naběhnuvšího Fialu, který ze strany prostřelil brankáře Hrbka – 1:0. Nicméně domácí ve vedení nezůstali příliš dlouho. V 16. min. využil chyby náhradního brankáře J. Johna přesně střílející Melichar – 1:1.

Domácí se nadále tlačili do útoku, ale trestuhodně zahodili několik vyložených šancí. Prostřelit velmi dobře chytajícího Hrbka se podařilo až po dalším dlouhém pasu za obranu krátce před půl hodinou hry Kapounovi – 2:1. Slabečtí do poločasu ještě zahrozili z brejků, ale jak oni, tak i jejich soupeř ze svých šancí už nic dalšího nevyužili a do šaten se tedy šlo za stavu jednogólového vítězství Jesenice.

Poločasový hattrick Jeníčka

Devět minut po začátku druhého poločas vystihl Fiala nedůraznou rozehrávku hostí a nabídnutou šancí nepohrdl, když z levé strany zakončil přesně na zadní tyč – 3:1. Slabečtí měli v druhém poločase míč na svých kopačkách o poznání častěji než v poločase prvním, ale bohužel se jim do ofenzivy příliš nedařilo. A tak opět udeřila Jesenice, když se Jeníček opřel do skákajícího balonu za hranicí velkého vápna a nádherně trefil levou šibenici – 4:1.

Slabce se ovšem nevzdaly. V 72. min. se krásně uvolnil Čiha na brankové čáře a nacentroval míč do malého vápna, kde se v následné skrumáži nejlépe zorientoval T. Černý - 4:2. Jesenická odpověď na sebe ovšem nenechala dlouho čekat, když chyby Gajdoše využil v 74. minutě Jeníček – 5:2. Velmi podobná situace se opakovala i o sedm minut později a kanonýr Jeníček tak během pouhých 16 minut zkompletoval hattrick, čímž uzavřel gólový účet zápasu - 6:2.

FC Jesenice
Pavel Altman ml.: "Opět jsme řešili trable se sestavou. Především nebyl k dispozici ani jeden ze čtyř našich golmanů, a tak oblékl rukavice Jakub John. Tempo zápasu nebylo "bůhvíjaké", pomáhali jsme si hodně rychlými brejky, z nichž jsme několikrát skórovali. Nejméně ve dvou případech nás ke skórování vybídl svými chybami soupeř. Sami jsme slabeckým darovali jejich první gól. Spokojenost s výhrou, hra by chtěla zlepšit."

FC Jesenice
J. John [-] - J. Pfejfer [-] (68. P. Kotek [-] ) , D. Jeníček [-] , V. Fiala [-] , D. Kapoun [-] , M. Pacourek [-] (46. J. Kougl [-] ) , F. Horvát [-] , Z. Balý [-] (60. S. Pfejfer [-] ) , P. John [-] , J. Mutínský [-] , P. Altman [-]

TJ Slabce
T. Hrbek [-] - M. Vaněk [-] , P. Holý [-] , M. Benada [-] , T. Černý [-] , J. Čiha [-] , J. Černý [-] , M. Konopásek [-] , J. Gajdoš [-] , V. Melichar [-] , T. Fencl [-]

Hráči zápasu: V. Fiala , D. Jeníček .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: TÝČE Jiří - NOVOTNÝ Alexandr (N), JAMBOR Ladislav (N).