25.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | Okresní přebor , 2017-2018

--

Veledůležitá výhra Golčova Jeníkova nad Dolním Městem

12

Vyrovnaná hra a těsné vedení domácích v první půli

Domácí, hnáni touhou vyhrabat se z pozic v pásmu ohrožení, začali aktivně. Prvních dvacet minut tlačili. Z období úvodního tlaku pochází i první branka v hostující síti, kterou vstřelil v 10. minutě Koubek, který se po standardní situaci dostal k odhlavičkovanému balonu a na dlouhou nohu ho uklidil do sítě. Poté domácí zahrozili ještě dvěma brejky, z nichž byl velmi zajímavý ten Zeleného, Venc však výborně zasáhl. Poté převzali otěže zápasu do svých rukou hosté, kteří nastřelili spojnici a hrozili ze standardních situací, vyrovnat se jim však nepodařilo a tak o poločase byl stav 1:0 pro domácí.

Druhá půle v režii domácích

Do druhé půle hosté svůj zlepšený herní projev přenést nedokázali. Hra byla již zcela v režii domácích, kteří si vytvářeli gólové šance. Jediné k čemu se hosté dostávali, byl tu a tam nějaký rohový kop. Zato domácí v 61. minutě opět udeřili zásluhou Koubka a dokráčeli k velmi důležitému vítězství. Nyní jsou jedenáctí, a pokud budou padat dva týmy, mohou být bez starostí. Dolní Město je na desátém místě a také má jistotu záchrany.

TJ SOKOL Golčův Jeníkov
Stanislav Šulc, útočník: Vyhráli jsme zaslouženě. Kromě období od 20. do 45. minuty jsme byli lepší a mohli jsme vyhrát i větším rozdílem.